scorecardresearch.com Banka Kredileri Tüketici ve Konut Kredileri ile Kredi Kartlarından Doğan Uyuşmazlıklar-Akreditif ve Tüm Tüketici Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Banka Kredileri Tüketici ve Konut Kredileri ile Kredi Kartlarından Doğan Uyuşmazlıklar-Akreditif

Banka Kredileri Tüketici ve Konut Kredileri ile Kredi Kartlarından Doğan Uyuşmazlıklar-Akreditif

Yazar : Cengiz Kostakoğlu

Sayfa Sayısı : 1093

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Tüketici Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Ekonomik kriz döneminde bozulan bankacılık faaliyetinin düzenlenmesi ve bankaların yeniden yapılandırılması bakımından 4389 Sayılı Bankalar Kanunu’nun yetersiz kalması nedeniyle 19.10.2005 T. ve 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu kabul edilerek Bankalar Kanunu ilga edilmiştir. Bankacılık Kanunu ile “kredi”nin yeniden tanımlaması yapılmış, bankaların kredi alacakları yönünden korunmalarını teminen, kredi kullandırılmasında risk grupları oluşturulmuş ve riskin önlemleriyle ilgili hükümlere yer verilmiştir. Bu suretle yeni yasa kredi kullanımı ile ilgili düzenlemeler getirmiştir. Bu düzenleyici hükümlerin tanıtımı kitabımıza alınmıştır.Banka kredilerinin bir türü olan, banka kartları ve kredi kartlarını düzenleyen ve 28.2.2006 tarihinde yürürlüğe giren 5464 Sayılı Kanun ve bu Kanunun getirdiği yenilikler ile 4077 Sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu kapsamındakî, tüketici kredileri ve konut finansmanı sözleşmeleri hakkında yeniden düzenleme getiren 21.2.2007 tarihli 5582 Sayılı Kanunla ilgili yaptığımız açıklamalar ve yorumlarımız, kitabımızda yeni bir bölüm olarak yer almış ve Yargıtayın en son emsal nitelikteki kararlarıyla yenilenen kitabımız, değerli okurlarımızın yararına sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963