scorecardresearch.com Uyuşturucu Bağımlılık Afeti Ve Sorunları ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uyuşturucu Bağımlılık Afeti Ve Sorunları

Uyuşturucu Bağımlılık Afeti Ve Sorunları

Yazar : Prof. Dr. Cahit Babuna

Sayfa Sayısı : 342

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Uyuşturucu bağımlılığı tüm dünyanın en önemli sorunlarından biri haline geldi. Özellikle gençleri kıskacına alan uyuşturucu insan neslinin geleceğini tehdit ediyor.

Bu kitap; sahte bir ‘mutluluk dünyası’ sunan uyuşturucu tehlikesinin gerçek yüzünü ortaya koymakta. Bağımlılığın üç büyük grubu olan sigara, alkol ve uyuşturucu hakkındaki tüm bilinmeyenleri günyüzüne çıkartmakta.
Bağımlılıkla ilgili Türkiye''deki mevcut halle beraber; Balkanlar''ın ve AB''nin de uyuşturucu sorununu ve geldiği noktayı ciddi veri ve analizlerle masaya yatırmakta.

Uyuşturucu Bağımlılık Afeti ve Sorunları’nda, bir çok sorunun cevabını bulacaksınız.;

- Bağımlılık nedir ve insan sağlığını nasıl etkiler?
- Bağımlılığa yatkınlık genetik olabilir mi?
- Bağımlılık yapan başlıca maddeler nelerdir?
- Bağımlılığın özellikleri nelerdir ve tedavi şekilleri nasıl olmalıdır?
- Uyuşturucunun tıbben tespit edilen zararları nelerdir?
- Uyuşturucunun sosyal zararları nelerdir?
- Uyuşturucuya başlama sebebleri nelerdir?
- Uyuşturucu madde kullanan insan nasıl anlaşılır?
- Uyuşturucuya karşı anne babalara hangi tavsiyeler verilmektedir?
- Uyuşturucuyla mücadelede devlete ve medyaya düşen görevler nelerdir?
- Uyuşturucu kaçakçılığı ile terör ilişkisi nasıldır?
- Sigara ve alkol kullanımının insan vücuduna olan zararları nelerdir?
- Sigara ve alkol bağımlılarında en sık görülen hastalıklar nelerdir?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963