scorecardresearch.com Testi Kırılmadan ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Testi Kırılmadan

Testi Kırılmadan

Yazar : Zafer Ercan

Sayfa Sayısı : 284

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Madde bağımlılığı gençler için büyük bir tehlike. Anne babalar bu tehlikeye karşı neler yapmalı? Gençler konu hakkında nasıl bilgilendirilmeli? Toplum nasıl uyarılmalı? İşte tüm bu sorulara içerden yanıtlar veren bir kitap var karşınızda. Madde bağımlılığıyla bir polis olarak mücadele etmenin ötesine geçmiş, bu konuya kendini nerdeyse vakfetmiş birinin kaleminden çıkan bir kitap: "Testi Kırılmadan, Narkotikçi Gözüyle Erken Uyarı Sistemi". Yazarı da, kitabın isminden anlaşılacağı gibi bir narkotikçi, Zafer Ercan. Ercan, 1997 yılından beri İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü''nde çalışıyor, şu anda başkomiser. Daha önce de Öyküyle Madde Kullanımını Engelleme Projesi (ÖMKEP) kapsamında çizgi romanlar yayımlayan komiser, anne babalar ve uyuşturucu kullanan gençlerle girdiği ilişkilerden edindiği deneyimi okurlarıyla paylaşıyor. Kitabın alt başlığında söylendiği gibi gerçek bir erken uyarı sistemi bu. Uyuşturucularla ilgili detaylı bilgiler, bulunabilirlikleri, sokak isimleri, etkileri, her şey var kitapta… Ve bağımlıların gerçek öyküleri… Ercan, konuyla ilgili kendisine gelen mesajları, sık sorulan soruları ve onlara verdiği cevapları da aktarıyor. Ayrıca, madde bağımlılığının nasıl geliştiğine, kimlerin risk grubuna girdiğine, bu konuda neler yapılabileceğine dair bilimsel veriler de yer alıyor "Testi Kırılmadan"da. Gerçek öykülerden ve bilimsel gerçeklerden oluşan kitap, çocuklarını madde bağımlılığından korumak isteyen her anne babaya yararlı olacaktır. Prof. Dr. Yankı Yazgan ve Ali Kırca’nın önsözleriyle yayımlanan "Testi Kırılmadan"da gençlerin de öğrenmesi gerekenler var elbette.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963