scorecardresearch.com Küresel Isınma Etkileri Ve Önlemleri ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küresel Isınma Etkileri Ve Önlemleri

Küresel Isınma Etkileri Ve Önlemleri

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanoğlu, bitmek tükenmek bilmeyen hırsı yüzünden kendi maddi kalkınmasını ve refah seviyesini yükseltmek için her gün yeni bir teknoloji üretmektedir. Ancak bu yeni teknolojilerin sağladığı faydalardan daha fazla zararlarının olduğunu, son zamanlarda gittikçe olumsuz yönde değişim gösteren iklim koşulları kanıtlamış bulunmaktadır.
Dünyada bir yandan, mevsimlerin sık sık yer değiştirmesi sebebiyle aşırı sıcaklık ve kuraklığın getirdiği açlık ve sefalet yaşanırken bir yandan da, şiddetli ve ani yağışların sonucu sel, fırtına, kasırga gibi doğal felaketlerin getirdiği çeşitli hastalıklara ve ölümlere yol açmaktadır. Milyonlarca insan, iklim mültecisi olarak kendilerine daha güvenli barınacak yer aramaktadırlar.
Bu manzara iklim değişikliklerinin, dünya insanının her yönünü etkileyecek kadar derin ve geniş kapsamlı olduğunu gözler önüne seriyor.
Bu konuda özellikle hükümetlerin, üniversitelerin, akademisyenlerin, bilim adamlarının, sanayicilerin ve yaşamsal değerlere önem veren, cesaret sahibi olan herkesin liderlik rolünü üstlenmesi gerekmektedir. Tarımı, endüstriyi, sağlığı, turizmi, eğitimi, gıda ve beslenmeyi, üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı, kısacası hayat tarzımızı iklim değişikliklerine uyum sağlayacak şekilde yeniden düzenlememiz; bu yönde dönemsel plan-proje ve yatırım programları hazırlamamız hayati önem taşımaktadır.
Gelecek nesillerimiz ve insanlık adına sizi, kendi yaşamınızda yapabileceğiniz değişiklikler konusunda düşünmeye davet eden bu kitabı okuyup da harekete geçmeyecek birinin olabileceğine inanmıyorum.
"Felaketi yavaşlatmak için hala zamanımız var. Ama kaybedecek tek bir dakikamız bile yok!!!"

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963