scorecardresearch.com Kamuoyu Araştırmaları ve Su Tüketim Bilinci Üzerine Bir Uygulama ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamuoyu Araştırmaları ve Su Tüketim Bilinci Üzerine Bir Uygulama

Kamuoyu Araştırmaları ve Su Tüketim Bilinci Üzerine Bir Uygulama

Yazar : İ. Esen Yıldırım

Sayfa Sayısı : 322

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları
- I. Kısım
- Kamuoyu Araştırmaları
- Kamuoyu Araştırmaları
- Araştırmanın Tasarımı
- Örneklem Tasarımı
- Veri Toplama Teknikleri
- Ölçme
- Verilerin Analizi
- Araştırmanın Raporlanması
- II. Kısım
- İstanbul’da Su Tüketim Bilinci Araştırması
- Ekler
- Odak Grup Görüşmeleri-Soru Akışı
- Soru Formu

Kamuoyu araştırmaları, belirli bir konuda toplumun görüş, tutum, inanç, algı yada beklentilerini ortaya koymak amacıyla ilgili kitleden veri toplanması ve bu verinin analiz edilmesi esasına dayanır. Kamuoyu araştırmaları önemlidir. Çünkü; seçmen eğilimi anketleri başta olmak üzere toplumu ilgilendiren hemen her konuda kamuoyu araştırması yapılabilmekte ve bu sayede bireylere, toplumlara yada kurumlara ihtiyaç duydukları enformasyon sağlanabilmektedir.

İki kısımdan oluşan kitabın ilk kısmında, A''dan Z''ye bir kamuoyu araştırmasının nasıl yapılacağı ile ilgili metodolojik bilgiler sunulmakta; ikinci kısmında ise, kitabın yazarı tarafından gerçekleştirilmiş bir kamuoyu araştırmasına yer verilmektedir. "İstanbul''da Su Tüketim Bilinci” başlıklı bu araştırma, hem kalitatif hem de kantitatif tekniklerin kullanıldığı hibrit bir araştırma olma özelliğine sahiptir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963