scorecardresearch.com İlklerin Kitabı ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
İlklerin Kitabı

İlklerin Kitabı

Yazar : Trevor Homer

Sayfa Sayısı : 472

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


A’dan Z’ye Her Şeyin İlk Çıkış Noktası
Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz her şey hazine niteliğindeki bu kapsamlı kitabın içinde saklı

Acaba ilk bilgisayar ne zaman kullanıldı?
Ya da Amerika’yı aslında ilkin kim keşfetti?
İlk güneş sistemi rasathanesini bir taş devri adamının inşa ettiğini biliyor musunuz?
İlk olimpiyat şampiyonu kimdi?
Radyoyu icat eden kişinin Marconi olmadığını söylersek, şaşırır mısınız?
Her Şeyin Bir İlki Vardır
Her şeyin ilk çıkış noktası hakkında bilgi hazinesi niteliği taşıyan bu kitapta çay poşetlerinden cep telefonlarına kadar her şeyin başlangıç noktası anlatılmaktadır. Bu kitap her şeyin nasıl ya da ne zaman başladığını öğrenmek isteyen, onların nereden geldiğini bilmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Bunlar arasında Moğol İmparatorluğu ya da Ferrari arabaları gibi örnekler bulunmaktadır.
Bizim giydiğimiz giysiler, yediğimiz yiyecekler, seyrettiğimiz filmler, kullandığımız ilaçlar, konuştuğumuz diller, bütün bunların birer başlangıcı vardır. İlklerin Kitabı dünyanın nasıl işlediğini öğrenmek isteyen kaşifler, bilim adamları ve mucitlerin meraklarını gidererek bilgilerle doludur.

En basit icattan (kurşunkalem) en ölümcül olanına (atom bombası) kadar pek çok şeyin ilk kez olarak hangi koşullarda yapıldığını bu kitap aracılığıyla öğreneceksiniz.

EĞER GİZLİ KALMIŞ SIRLARI AÇIĞA VURAN BİLGİLERLE İLGİLENİYORSANIZ, BU TAM SİZE GÖRE BİR KİTAP!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963