scorecardresearch.com Gelecek 50 Yılın Tarihi - Gelecek Dosyaları ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gelecek 50 Yılın Tarihi - Gelecek Dosyaları

Gelecek 50 Yılın Tarihi - Gelecek Dosyaları

Yazar : Richard Watson

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tahmin tehlikeli bir oyundur. Gelecek, asla şu ana dayanan düz doğrusal bir tahmin değildir. Genellikle hiçbir şekilde öngörülmeyen fikirler veya olaylar, en iyi şekilde hazırlanmış planları bozar; ama bu, hiçbir şekilde gelecek hakkında düşünmemekten iyidir.

Gelecek Dosyaları, dünyanın gelecek yarım yüzyılda nasıl değişebileceği hakkında kışkırtıcı tahminlerle dolu.
 • Gelecekte niçin uzun banyo yapacağız?
 • Orta Doğu, tüm dünyayı dize mi getirecek?
 • Makineler, insanların yerini alabilir mi?
 • Medya ne konumda olacak?
 • Cebimizdeki parayı nerede taşıyacağız?
 • Arabanız sizin yerinize karar verebilecek mi?
 • Beslenmek eziyete mi dönüşecek?
 • Ekonomik pazarda tam yetkiye kim sahip olacak?
 • Ömrümüz uzarken genç de kalabilecek miyiz?
 • İstediğimiz gibi seyahat edebilecek miyiz?
 • Şirketler gelecekte varlıklarını koruyabilmek adına neler yapacaklar?

  “Kışkırtıcı, eğlenceli ve hayret verici gerçeklerle dolu.”

  Theodore ZELDIN

  “Dünyanın delirdiğine mi yoksa daha da akıllandığına mı karar vermenize yardımcı olacak bir kitap.”

  Theodore Zeldin

  İnsanlığın Mahrem Tarihi adlı kitabın yazarı.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963