scorecardresearch.com Aile Savaşları ve Tüm Toplum Hayatı / Toplumsal Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aile Savaşları

Aile Savaşları

Yazar : GRANT GORDON, NIGEL NICHOLSON

Sayfa Sayısı : 380

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Toplum Hayatı / Toplumsal Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Aile şirketleri üzerine yazılmış en iyi kitap. Her bir satırı okunmaya değer."
USA Today

"Şirket sahiplerinin ve yöneticilerinin bu kitaptan alacakları çok ders var."
Booklist

"Yönetim alanında herkese ilham verecek bir çalışma. Kayıtsız kalamazsınız."
Family Business Magazine

Miras ve şirketiçi çekişmeler sonucu zor duruma düşen ve iflas eden ailelerin baş döndürücü hikayesi dudaklarınızı uçuklatacak.

Dünyanın önde gelen büyük markalarının çoğu aile şirketleridir. Bu durum haliyle aile içi çekişmeleri, kardeşler arasındaki kıskançlıkları ve içten pazarlıkları da beraberinde getiriyor.

Aile Savaşları, büyük aile şirketlerinin iniş ve çıkışlarını anlatan, perde arkasında yaşananları gösteren bir ibret vesikası. Ayrıca sonun başlangıcını harikulade tasvir eden önemli bir yapıt.

Ford, Gucci, McCain, Guinness, Gallo ve Redstone gibi dünyaca ünlü zengin grupların aile içinde nasıl anlaşmazlıklar yaşadıklarını çok iyi anlatan Aile Savaşları, aile şirketlerinde ki kavgaları, miras sorunlarını ve bunların çözüm yollarını ciddi araştırmaların sonucu ortaya çıkardığı örnekler ile okuyucuya sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963