scorecardresearch.com Sosyal Birimleri Anlamak ve Tüm Toplum Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sosyal Birimleri Anlamak

Sosyal Birimleri Anlamak

Yazar : Roger Trigg

Sayfa Sayısı : 312

Yayınevi : BABİL YAYINLARI

Tür : Toplum Felsefesi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Trigg''in kitabının daha önceki basımı sosyal bilimler felsefesi açısından halihazırda mükemmel bir çalışmaydı. Felsefi birikimin üst boyutunda olmakla kalmayıp, Ludwid Wittgenstein''ın fikirlerinin verimli kılınmasında ve bilginin sosyolojisi açısından, sosyal araştırmadaki nesnellik sorunun ele alınmasında benzer metinler arasında tek olma özelliği taşır. Perspektivizm, usavurum, politika ve toplumsal gerçeklik alanlarındaki yeni veya gelişmiş tartışmaların eklenmesi, metni sadece daha iyi kılmış. - Ted Schatzki, Kentucky Üniversitesi- Trigg''in çalışması, sosyal fenomenleri anlamak veya açıklamak için gösterdiğimiz çabaların merkezindeki felsefi sorunlara ilişkin canlı ve aydınlatıcı bir giriştir. O, sosyal bilimlerin natüralistik açıklamalarını sorgular ve temel felsefi yaklaşımları, zararsız ispat edecek ya da ampirik metotlarla çözecek böyle bir araştırma dahilinde, tartışır. - Robert D''Amico, Florida Üniversitesi- Toplum doğasının kolay anlaşılır ve hoşa giden bu analizinde, Roger Trigg sosyal bilimleri bilimsel temelini sorgular ve felsefi öngörülerin toplum çalışmasında gerekli başlangıç noktaları olduğunu gösterir. Kitabın bu ikinci baskısı, sosyal bilim felsefesinin politikayla ilişkisini gösteren üç yeni bölüm içerir ve rasyonel seçim teorisine ilişkin son gelişmeleri ve postmodernistlerin usavurumun imkanına yönelik saldırılarını ele alır. Kitaptaki konular bireyselin toplumla ilişkisini, diğer toplumları anlayışımızın temellerini ve toplumsal gerçekliğin yapısını kapsıyor. Toplum gibi başka şey var mıdır? Rölativizmin tehlikesi nedir? Bu ve diğer meseleler, konu ile ilk kez karşılaşanlar göz ardı edilmeden, açıklıkla ortaya konuyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963