scorecardresearch.com Veteriner Özel Histoloji ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Veteriner Özel Histoloji

Veteriner Özel Histoloji

Yazar : Aytekin Özer

Sayfa Sayısı : 330

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Tıp Yayınları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Histoloji”, hekimlik alanında öğretim yapan fakültelerde, Temel Bilimler Bölümünün vazgeçilmez bir bilim dalıdır. Anatomi, Fizyoloji, Biyokimya gibi birçok bilim dalında öğrenimi tamamlar; Patoloji gibi bilim dalında ise, histoloji öğrenilmeden Patoloji anlaşılamaz. 
Ülkemizdeki öğrenim sisteminde Histoloji dersleri Histoloji I ve II olarak planlandığı için kitabımızı “Veteriner Özel Histoloji” adıyla özelleştirip, sadece organların mikroskopik yapılarına yer verdik. Kitabımızın II. baskısında renkli şekil verememenin olumsuzluklarını, şekillerin kontraslarını, metinlerin harf büyüklüklerini artırarak karşılamaya çalıştık. Ayrıca kitabımızdaki lisansüstü bilgileri de küçük puntolarla ve italik basmak suretiyle belirledik. Bilimsel birikimlerimiz doğrultusunda metinlerdeki bilgileri yeniden gözden geçirip düzeltmelere ve yeniliklere yer verdik. Her yeni kitapta olabileceği gibi kitabımızda da bir kısım eksiklikler ve yanlışlıklar olacaktır. Sonraki baskılarda eksiklerin ve yanlışların en aza indirilmesi dileğimizle okuyuculara yararlı olmasını diliyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963