scorecardresearch.com Veteriner Embriyoloji ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Veteriner Embriyoloji

Veteriner Embriyoloji

Yazar : Editör: Aytekin Özer

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Tıp Yayınları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Veteriner Embriyoloji kitabı, Veteriner fakültelerinde embriyoloji öğrenimi verilen derslerde öğrencilerin Türkçe kaynak ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanmış bir eserdir. Üçüncü baskısıyla çalışma lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin yanı sıra embriyolojik sorulara yanıt arayan meslektaşlara da hitap etmektedir. Kitabın hazırlanmasında kendi bilgilerimiz ve deneyimlerimizle birlikte, bu güne kadar bu konuda hazırlanmış ve klasikleşmiş kitaplar arasında bulunan değerli bilim insanlarının bilgileri ön planda tutulmuş ve çalışmanın bütününde sergilenmiştir. Kitabın öğrenciler tarafından daha kolay anlaşılır olması için, yine değerli bilim insanlarının bu konularda hazırlamış oldukları şekillerden faydalanılmış, kitabın öğrenciler tarafından daha ucuza edinilmesi için şekillerin renkli olmaması gibi bir yol izlenmiştir.

Kitabın hazırlanmasında maddi beklentilerden uzak bir tavır sergilenmiştir. Amacımız bilim alanımızda hazırlanmış kaynak kitapların nitelik ve nicelik olarak değer kazanmasını sağlamaktır. Bu çerçevede öğrencilerimizin ve meslektaşlarımızın faydalanabileceği bir eser ortaya koymanın sevincini yine onlarla paylaşıyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963