scorecardresearch.com Primer Of Diagnostic Imagıgn (Tanısal Görüntülemenin Temeli) ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Primer Of Diagnostic Imagıgn (Tanısal Görüntülemenin Temeli)

Primer Of Diagnostic Imagıgn (Tanısal Görüntülemenin Temeli)

Sayfa Sayısı : 1049

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Tıp Yayınları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tanısal görüntüleme üzerine geniş, kullanıcı dostu rehber.
Genelde "mor kitap" olarak bilinen bu kullanımı kolay rehber radyoloji rotasyonlarına hazırlanmak ve sertifikasyon için mükemmel bir yoldur. Vücuttaki her sistemin tanısal görüntülemesi hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgiyi ulaşması kolay bir biçimde ve bir bakışta gözden geçirmenizi kolaylaştıracak şekilde maddeler halinde verir
Gözden geçirme ve pratik açısından harika!
*Tipik radyoloji rotasyon programına paralellik gösterecek şekilde düzenlenmiş.
*Tanısal ve girişimsel radyolojinin her ikisini de içerir.
*Tüm bölümlerde arttırılmış MRG içeriği.
*Tüm kavramlara 1.815 göze çarpan görüntü ile dikkati çeker.
*Anahtar gerçekleri, teknikleri ve görüntüleri akılda tutmanızı kolaylaştırmak için hafızaya yardımcı araçlar ve tanımlayıcı terminoloji sağlar.
Çalışma sırasında başvuru için mükemmeli
* önemli bilgileri kullanımı kolay bir biçimde sunar.
* Her bölümün sonunda ayırıcı tanı üzerine rehber içerir.
Radyolojik kısaltmaları kitabın başında üsteler ve kitabın sonunda anlaşılır bir dizin sunar.
* Hızlı başvuru için kullanışlı parmak etiketleri içerir.
* Kişisel notlarınız için kenarlarda fazladan boşluk içerir.
Tanısal Görüntülemenin Temeli, 3. Baskı sınıf, USMLE ve pratikte ideal bir hazırlık aracıdır!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963