scorecardresearch.com Lomber Dejeneratif Disk Hastalığı ve Dinamik Stabilizasyon ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Lomber Dejeneratif Disk Hastalığı ve Dinamik Stabilizasyon

Lomber Dejeneratif Disk Hastalığı ve Dinamik Stabilizasyon

Yazar : Prof. Dr. Ali Fahır Özer

Sayfa Sayısı : 334

Yayınevi : AMERİKAN HASTANESİ YAYINLARI

Tür : Tıp Yayınları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


« “Bilim tek bir buyruk tanır: Bilime katkıda bulun!” der Bertolt Brecht, “Galileo’nun Yaşamı” adlı oyununda. Bilime katkıda bulunmak; yeni fikirleri yargılamadan sorgulamak, geliştirmek, üretmek ve uygulamak, geçmişin prangasından kurtulmak... Bunun, ancak bilimde önyargıların yıkılmasıyla gerçekleşebileceğinin bilincinde olmak... » Prof. Dr. Ali Fahir Özer

Omurga cerrahisinde 2000’li yıllarda ortaya çıkan “dinamik stabilizasyon” kavramı, Özer’in editörlüğünde otuz beş yazar tarafından ele alınıyor. Omurgada hareketi koruyucu stabilizasyon olarak tanımlanan bu kavram “yeni” olarak addedilebilecek bir yöntem olması ile nöroşirürji alanında kabullenişin yanı sıra reddedişle de karşılanıyor. Özer’in bu yeni yöntemi benimseyenlerden biri olmasına karşın, tüm yönleriyle irdeleyerek yansız bir tutumla geliştirmesi yayına hazırladığı ve editörlüğünü yaptığı kitabı bilimsel arenada ilk ve özel kılıyor.

Lomber Dejeneratif Disk Hastalığı ve Dinamik Stabilizasyon; omurga cerrahlarının, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlarının ve ihtisasını nöroşirürji alanında yapan cerrah adaylarının yanı sıra tıp alanında aktif olarak varlık gösteren ve gösterecek olan herkese kaynaklık edecek bir kitap.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963