scorecardresearch.com İnsan Anatomisi Ve Kineziyoloji ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsan Anatomisi Ve Kineziyoloji

İnsan Anatomisi Ve Kineziyoloji

Yazar : Prof. Dr. Haydar A. Demirel, Dr. Nazan Ş. Koşar

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Tıp Yayınları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitap, insan anatomisine giriş ve organ sistemleri ile hareket sistemi ve kineziyoloji başlıkları altında iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm klasik bir anatomi kitabında yer alması gereken bilgileri, ikinci bölüm ise hareketin kineziyolojik analizinin yapılabilmesi için gerekli olan temel bilgileri içermektedir. Konuların daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla gerek duyulan yerlerde fizyolojik bilgilere de değinilmiştir. Öğrencilerin konuları kavramalarını kolaylaştırmak amacıyla her konunun başlangıcında ilgili konuyu öğrenme amaçları ve konu içeriği; konuların sonunda ise özet bölümlerine yer verilmiştir. Özellikle kineziyolojik hareketlerin görsel öğrenme yoluyla daha kolay anlaşılabilmesi ve kavranmasını sağlamak amacıyla kitapta bol şekle yer verilmiştir. Öğrencilerin Latince terimlerin anlamlarını öğrenerek, konuları çalışırken ezber bilgisinden çok kavramaya yönelmelerini sağlamak amacıyla kitabın sonuna sözlük bölümü eklenmiştir. Kitabın beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler, sporcular ve fizyoterapistlere yararlı olacağına inanıyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963