scorecardresearch.com Genel Ve Özel Histoloji ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Genel Ve Özel Histoloji

Genel Ve Özel Histoloji

Yazar : Mukaddes Eşrefoğlu

Sayfa Sayısı : 356

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Tıp Yayınları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Renkli Resimli Genel ve Özel Histoloji kitabı Biyolojik Bilimlerin çeşitli dallarında eğitim gören öğrencilerin ve genç araştırmacıların yararlanabilecekleri bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Bu eser, jncel teorik bilgilerin yanı sıra yaklaşık 400 mikrograf içeriği ve detaylı resim altı açıklamaları ile mikroskop başında çalışma sürecinde yararlanılacak bir atlas niteliği de taşımaktadır. Kitapta yer alan Bütün mikrograflar orijinaldir. Elektronmikrograflar tamamen kendi çalışmalarımdan alınmıştır. Işık likroskobik fotoğraflar hazırlanırken kendi çalışmalarımın yanı sıra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı arşivlerinden de yararlanılmıştır.
Konu anlatımlarında, terimlerin Türkçe okunuş ve yazılışları tercih edilmiştir. Resim büyütmeleri için ise kolay kavramayı sağlamak amacı ile sadece objektif büyütmeleri belirtilmiştir. Aynı doku ve organın farklı büyütmelerde çekilmiş birden çok mikrografının bulunması bir tekrar gibi görünse de, mikroskop başı çalışmalar için yararlı olacaktır

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963