scorecardresearch.com 112 Acil Sağlık Hizmetleri Yönetimi ve Tüm Tıp Yayınları Kitapları Radikal Kitap'ta!
112 Acil Sağlık Hizmetleri Yönetimi

112 Acil Sağlık Hizmetleri Yönetimi

Yazar : Haluk Tanrıverdi

Sayfa Sayısı : 378

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Tıp Yayınları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1. Giriş 2. Yönetim ve Organizasyon Kavramları * Yönetimin Tanımı, Süreci ve İlkeleri * Organizasyonun Tanımı, Süreci ve İlkeleri 3. 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Yönetim ve Organizasyon * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Tarihsel Gelişimi * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Genel Tanımlar * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Yönetim ve Organizasyon Yapısı * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Komuta Kontrol Merkezi, İstasyonlar ve Ambulanslar * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Sağlık Personelleri * 112 Acil Sağlık Hizmetleri Mevzuatı * Bölüm Değerlendirmesi 4. 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği * İş Sağlığı ve Güvenliği Tanımı * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin Önemi * Türkiye''de İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı * Dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları * Türkiye''de 112 Çalışanlarına Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı * İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından 112 Komuta Kontrol Merkezi, 112 İstasyonları ve Ambulansları * 112 Personellerine Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları 5. 112 Acil Sağlık Hizmetleri Swoot Analizi * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin İç Durum Analizi * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Dış Durum Analizi * Swoot Analizinin Değerlendirilmesi 6. Alana Dair Yapılan Bir Çalışma * Yapılan Çalışmaya Ait Demografik Bilgiler * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Yönetim, Organizasyon ve İnsan Kaynakları Yapısına Yönelik Elde Edilen Bulgular * 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Sağlığı ve Güvenliğine Yönelik Elde Edilen Bulgular 7. Genel Olarak Sonuçların Değerlendirilmesi 8. Öneriler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963