scorecardresearch.com Tıp Hukuku - (Mevzuat ve İçtihat CD Eki ile Birlikte) ve Tüm Tıp Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tıp Hukuku - (Mevzuat ve İçtihat CD Eki ile Birlikte)

Tıp Hukuku - (Mevzuat ve İçtihat CD Eki ile Birlikte)

Yazar : Prof. Dr. Hakan Hakeri

Sayfa Sayısı : 888

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Tıp Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tıp hukuku alanındaki konuları bütüncül bir yaklaşımla ele alan ilk ve tek kitap olan bu kitapta, başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarını ilgilendiren temel kurum ve kavramlara yer verilmiştir. Kök hücre çalışmaları, klonlama, üreme tıbbı gibi özellik arz eden tıbbi müdahalelerin yanısıra, genel olarak uygulanan tıbbi müdahalelerde hekim ve hastanın yükümlülükleri de ele alınmıştır. Ayrıca kitabın ana kısmını, tıbbi müdahalelerin hukuka uygun olabilmesi için gerekli olan şartların incelenmesi oluşturmaktadır. Keza hatalı tıbbi müdahaleler nedeniyle, sağlık çalışanlarının disiplin, tazminat ve ceza sorumluluğu da ayrıntılı olarak irdelenmiştir. Sağlık çalışanlarının sorumlu tutulabileceği suçlar da tek tek ayrıntılı olarak belirtilmiş ve unsurları ele alınmıştır. Bu suretle, kitap tıp hukuku alanındaki çoğu konunun bir arada ele alındığı bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Tıbbi Müdahaleler Nedeniyle Sağlık Çalışanlarının Yasal Sorumluluğu (Hukuk – Ceza – Disiplin)
-       Sağlık Kuruluşlarının Kurumsal Sorumluluğu
-       Tıp Ceza Hukuku
-       Hekim ve Hasta Hakları
Malpraktis

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963