scorecardresearch.com Sağlık Hukuku Problemleri ve Tüm Tıp Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlık Hukuku Problemleri

Sağlık Hukuku Problemleri

Yazar : Yrd. Doç. Dr. Yahya Deryal

Sayfa Sayısı : 497

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Tıp Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sağlık ve hukuk arasında doğrudan ve kaçınılmaz bir ilişki var. Tıp mesleği de hukuk mesleği gibi en kadim meslekler arasında yer alır. insanın tüm sosyal ilişkiler alanını kuşatan ve düzenleyen hukukun, insanın en temel hakkı olan yaşama hakkını güvenceye bağlayan sağlık hizmetleri alanını ihmal etmesi elbette düşünülemez. Bu bakımdan hukuk düzenleri, sağlığın bütün alt dallarını bütün ayrıntısı ile düzenleyerek, insanın sağlık içinde ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına layık olduğu değeri vermeye çalışır. Bu kitapta, sağlık hukuku ile 1990''li yılların başında akademik çalışmaları sırasında tanışan yazarın, yoğun olarak 2000''li yıllardan sonra kaleme aldığı yazılarını bulacaksınız. Yazıların bir kısmı akademik bir tebliğ niteliğinde ve bilimsel bir formatta hazırlanmış; bir kısmı da popüler bir üslupla kaleme alınmıştır. Ortak özellikleri, güncel/yaşayan sağlık hukuku problemlerine değinmeleri ve çözüm önerileri sunmalarıdır. Hukukçu bir akademisyen olan yazarın, sağlık alanının bütün paydaşları ile uzun süredir ortak çalışmalar yapma imkanına sahip olması, yazdıklarının gelişmekte olan sağlık hukukuna önemli bir katkı sağlayacağı açıktır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Hasta Yakını Kimdir?
-       Tıbbi Konsültasyon Problemleri
-       Hastanın Mahremiyet Hakkı
-       Sağlığın Ticarileşmesi ve Reklam Yasağı
-       İlaç Mümessillerinin Hekim Ziyaretleri
-       Hastanın Rızası ve Tedavinin Reddi
-       Hemşirelerin Hukuki Sorumluluğu
Yabancı Hekim Yasağı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963