scorecardresearch.com Solidworks & Solidcam 2011 Tasarım ve Uygulama ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Solidworks & Solidcam 2011 Tasarım ve Uygulama

Solidworks & Solidcam 2011 Tasarım ve Uygulama

Yazar : Ali Naci Bıçakcı, Mustafa Erkmen

Sayfa Sayısı : 608

Yayınevi : KODLAB YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eser Hakkında Tanıtım:
Endüstrinin çeşitli dallarında çalışanlar, SolidWorks ve SolidCAM''i yakından tanımak isteyenler, Üniversiteler, Meslek Yüsek Okulları ve Endüstri Meslek Liseleri için yardımcı ders kitabı.

YÜZLERCE TÜRKÇE UYGULAMALI EĞİTİM VİDEO ARŞİV DVD İLE BİRLİKTE ÜCRETSİZ!

DVD''de Neler Bulacaksınız?

SolidWorks Bölümü''nde; Sunular ve her konuya ait uygulamalar. SolidCAM Bölümü''nde; Sunular ve kitap içerisinde anlatılan torna ve freze uygulamaları, torna ve freze operasyon videoları.

Kitap İçerisinde Yer Alan Başlıca Konular

• SolidWorks içerisinde yer alan tüm araç çubukları ve özellikleri
• Komutların ve alt komutların resimlendirlecek açıklanması
• Konu içerisinde uygulayarak öğrenme
• Konu sonunda tekrar yapmak için yeterli sayıda hazırlanmış çalışmalar
• SolidWorks''te tasalağa 3 Boyut Kazandırma ve 3D Tasarım
• Kalıp çıkarma işlemleri
• Photoworks ile modelin fotogerçekçi sunumunu hazırlama.
• SolidCAM programına giriş
• 2 Eksen tornalama
• 2,5 Eksen tornalama
• 3 Eksen tornalama
• HSM frezeleme ve daha fazlası
• SolidWorks uygulama parçaları
• PhotoWorks uygulama parçaları
• SolidCAM operasyon parçaları
• CNC tezgahında uygulama

AutoCAD ve INVENTOR Kullanıcıları!
SolidCAM firması tarafından yeni çıkartılan InventorCAM programı, SolidCAM''in tüm özellikleri ile aynısıdır. Bu kitapta anlatılan SolidCAM ile InventorCAM''i de öğreneceğinizi unutmayın.

Yazarlar Hakkında:

Ali Naci BIÇAKCI 1971 yılında Konya’nın Meram ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini Konya Meram Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Teknik E¤itim Fakültesi, Makine Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Özel sektörde kalıp imalatı ve tasarımı üzerine bir süre çalıştıktan sonra Polatlı Anadolu Teknik, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. CNC-CAD-CAM konularında proje kapsamında özel kurslara katıldı. Türk-Alman işbirliği projesiyle kurulan CNC bölümünde görev aldı. Halen aynı bölümde CAD-CAM ve CNC programlama dersleri vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Mustafa ERKMEN 1968 yılında Ankara’nın Polatlı ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini Ankara Polatlı Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Teknik E¤itim Fakültesi, Makine Eğitimi Bölümünden mezun oldu. 1994 yılına kadar Yozgat Çayıralan Endüstri Meslek Lisesinde görev yaptı. Daha sonra Polatlı Anadolu Teknik, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinde Türk-Alman işbirliği projesiyle kurulan CNC bölümünde görev aldı. CNC-CAD-CAM konularında proje kapsamında kurslara katıldı. Halen aynı bölümde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963