scorecardresearch.com Photoshop CS4 Ve 3 Boyutlu İşlemler ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Photoshop CS4 Ve 3 Boyutlu İşlemler

Photoshop CS4 Ve 3 Boyutlu İşlemler

Yazar : Süleyman Uzunköprü

Sayfa Sayısı : 250

Yayınevi : BEŞİR YAYINEVİ

Tür : Tasarım Grafik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi ve gençleştirme çalışmaları Resminizden istemediğiniz bölgelerin yok edilerek hiç yokmuş gibi gösterilmesi Şimşek nasıl yapılıyor?Göz rengi değiştirme yöntemleri ve Hue-Saturation Diş renginin beyazlatılması ve Replace Color Yüzdeki çil tekelerinin temizlenmesi ve Blur More Bir yüz şeklinin maskesinin alınarak gençleştirilmesi ve Box Blur Şişman görünen bir resmi zayıflatma çalışmaları Median filtresi ile pürüzsüz cilt Lens Flare ile bir aracın ışıklarını nasıl yakarız? Cam küre nasi yapılır? Renk dengesi ve Color Balance Renklerin canlılığını doğal bir biçimde artırmak ve Vibrance iki resmin re, parlaklık, zıtlık değişkenleri ışığında uyumlandınlması Kum fırtınası efekti ve Wind Photoshop ile rüya ve hayal efekti Bir uçağın pervanesini döndürmek ve Motion Blur Kar yağdırma etekti ve Diffuse Glow Lens Correction ile fotoğraftaki lens hatalanm düzeltmek Havuz dalgalanması efekti ve Zig Zag Su damlası efekti ve Pinch Okyanus dalgalan ve Ripple Yırtık resimlerin onankrası ve Dust Scratches Karbon Fiber yapanı Bir resme gün batimi izlenimi vermek ve Lighting Effects Resminizi 3 boyutlu küp blok veya piramitleı^l^^m Bir pencerenin Vitray kaplanması Denizde oluşturulan baloncuğun içine bir resim yerteştiı Bir vücutçunun kaslannın büyütülmesi ve irileştirilmesi Resmin JBaklık ayarlan ve Exposure ResrfMyah-Beyaza çevrilmesi işlemiİler üzerinden yapılan filtre işlemleri ve Smart Objects büyüsü Photoshopta İmaj Boyutu Ayarlama, çözünürlük yükseltme, Ofset baskı Saten kumaş üzerine yazı yazmak ve Displacement Resmin koordinat sistemini kutupsala dönüştürmek ve Polar Bir su efektine, dalgalanma ve nesne gölgelendirilmesi yapımı Bir resme kabartma efekti vermek ve Emboss

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963