scorecardresearch.com Mimari Çizim Tasarım Seti (3 Kitap) ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mimari Çizim Tasarım Seti (3 Kitap)

Mimari Çizim Tasarım Seti (3 Kitap)

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


AUTOCAD 2007
REVIT ARCHITECTURE 2009
VISUALLISP VE AUTOCAD UYGULAMALARI


AUTOCAD 2007
Daha önceki versiyonlarından farklı bir arayüz ile karşımıza çıkan Autocad 2007, tasarım yapmayı kolaylaştıran özelliklerine yapılan eklentileriyle hem yeni hem de eski kullanıcılara hitap eden bir porogram olma özelliğini koruyor. 2006 versiyonuna tasarımsal araçlarda yapılan yenilikler ve kullanım kolaylıkları eklenmiş, mimarlar, teknik ressamlar, mühendisler ve benzeri kullanıcılar için farklı alternatifler sunulmuş. Pusula Yayıncılığın tanınmış kalemi Gökalp Baykal Autocad 2007 kitabında her zamanki rahat anlaşılabilir anlatımıyla bütün yeni ve eski özellikleri kaleme alıyor ve her seviyedeki kullanıcıya bir seçenek sunuyor. Kavramsal ve teknik anlatımın bir arada olduğu kitap, Autocad’i öğrenmek veya yenilikleri görmek isteyenler için okunması gereken ve Autodesk’in Türkiye temsilcisi Sayısal Grafik tarafından okurlara ve kullanıcılara tavsiye edilen tek kaynak.REVIT ARCHITECTURE 2009
Mühendisler ve mimarlar için en kapsamlı ve en büyük başvuru kaynağı. Pusula Yayıncılığın AutoCAD ve PhotoShop kitapları ile haklı bir üne sahip olan Y. Mimar Gökalp Baykal tarafından kaleme alınan bu kitap, çağdaş mimari uygulamalar içinde sivrilen Revit Architecture programı ile yeni tanışan mimar ve mühendislere hitap ediyor. Kitapta öncelikli hedef programın standart yeteneklerini kullanarak bir mimari projenin 2 ve 3 boyutlu çizilip modellenmesidir. Revit Architecture ile çalışırken çizgileri değil yapı elemanlarını kullanacaksınız. Duvar, doğrama, döşeme, asma tavan, çatı, merdiven, giydirme cephe, taşıyıcı sistem, tefriş, arazi... ve daha niceleri... Revit Architecture sizi kullanım kolaylığı ile şaşırtacak, becerileri ile cezbedecek. Mimari proje çizmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.


VISUALLISP VE AUTOCAD UYGULAMALARI
 • Yıllardır, AutoCAD i özelleştirmede standartları, AutoLISP belirlemiştir. Artık yeni nesil LISP i, birçok önemli yenilikler eklenen VisualLISP temsil etmektedir. VisualLISP, bir geliştirme aracı olarak VisualLISP düzenleyici, hata düzeltici ve AutoCAD i kişiselleştirirken verimliliği arttıran diğer araçları içeren tam bir "bütünleşik geliştirme birimi" (IDE) sunmaktadır.
 • Hüdayim Başak ın kaleme aldığı VisualLISP ve AutoCAD Uygulamaları, LISP ile programlamayı kolaylaştıran VisualLISP IDE sinin kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenleri vermesinin yanında, bol uygulama ile tüm inceliklerini detaylarıyla gözler önüne seriyor. Yalın bir dille kaleme alınan kitap, AutoLISP Referansı, AutoCAD komutları gibi temel bilgiler de içeriyor. 500 sayfalık dev eser, Hüdayim Başak ın AutoCAD ortamında AutoLISP ile Programlama dan sonra Pusula Yayıncılık tan çıkan ikinci eseri. Bu kitapla VisualLISP i hızla, kolayca öğrenmek artık mümkün. VLISP IDE Bileşenleri
  VLISP Metin Editörü
  AutoLISP Fonksiyonları
  Yazım denetleme
  Animasyon Modu
  İz Yığını
  Frame Binding
  Sembol Bayrakları
  Inspectıon (Denetleme)
  Derleyici
  Çoklu Döküman Tasarımı
  MDI Birimi
  Derleyici Kurulumu
  Güvenli Optimizasyon
  ActiveX ve AutoLISP
  Varyantlar
  Reaktör Kullanımı
  Arabirimler
  Sistem Değişkenleri
  AutoLSP ve DCL Fonksiyonları
  Nesne Reaktörleri
  AutoLSP Hata Mesajları
  AutoCAD Komutları ve VisualLSP Uygulamaları...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963