scorecardresearch.com Microsoft Visual Studio .net Kavramak ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Microsoft Visual Studio .net Kavramak

Microsoft Visual Studio .net Kavramak

Yazar : Brian Johnson, Craig Skibo, Marc Young

Sayfa Sayısı : 568

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Microsoft Visual Studio .NET’i Kavramak’ın hedef okur kitlesi Visual Studio .NET’in teknik ayrıntılarıyla ilgilenen geliştiricilerdir. Visual Studio .NET kullanarak üzerinde çalışacağınız uygulama projelerini düzenlemek için çözüm ve proje örneklerini anlamanızda yardımcı olacaktır. Bir programlama dilini yeni öğrenen bir öğrenciyseniz, bu tümleşik geliştirme ortamında (IDE) programlamaya başlarken, kitabın ilk bölümlerini çok yararlı bulabilirsiniz.
 • Özelliklerinden, düzenleyicilerinden ve proje yönetimi becerilerinden en üst düzeyde yararlanabilmeniz için, bu kitap Visual Studio .NET’in içindeki ayrıntılara derinlemesine iniyor. Hangi geliştirici düzeyinde olursanız olun ya da hangi dili kullanırsanız kullanın, her türden projelerde veriminizi artırmak için bu zengin ve tümleşik geliştirme ortamının olanaklarından yararlanmayı göreceksiniz. Aynı zamanda, işinizi kolaylaştırmak için makroları ve eklentileri kullanmayı öğreneceksiniz.
 • Kitabın ele aldığı temel konular arasında Visual Studio .NET’in evrimi, çözüm ve proje yönetimi araçları, kod düzenleyicisinin kullanımı ve makro olanakları, eklenti mimarisi ve otomasyon nesne modelinin ayrıntılı açıklaması, kullanıcı arabirimini programlamak, Visual Studio .NET sihirbazları oluşturmak, çözümleri ve projeleri program yoluyla yönetmek, metin düzenleyiciyi denetlemek ve kaynak dosyalarını ayrıştırmak için kod modelini kullanmak, kurulum projeleri oluşturmak, Visual Studio .NET içinde kendinize ait bir yardım (Help) oluşturmak sayılabilir. Web üzerinden indirilebilen her bölümdeki kod örnekleri ise size tam olarak ne yapacağınızı gösterecek.
 • Microsoft Visual Studio .NET’i Kavramak ile programlama becerilerinizi bir üst düzeye taşımak için Visual Studio .NET 2003’ün inceliklerini öğrenin.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963