scorecardresearch.com Java Uygulamaları ( Java Exanples In A Nutshell ) ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Java Uygulamaları ( Java Exanples In A Nutshell )

Java Uygulamaları ( Java Exanples In A Nutshell )

Yazar : DAVID FLANAGAN

Sayfa Sayısı : 598

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Java Uygulamaları, Java programlama örnekleriyle dolu bir kitaptır. Elinizdeki kitap, Java 1.3 versiyonunu temel almakta ve 164 pratik örnek içermektedir: 18000''in üzerinde, bol açıklamalı, profesyonelce hazırlanmış Java kod satırı. Örneklerde, servlet''ler, JSP, XML, Swing ve Java 2D de dahil olmak üzere 20 Java API''si örneklendirilmektedir. Çok satan Java in a Nutshell kitabının yazarının yazdığı kitap, inceleyip çalıştırabileceğiniz ve istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz örnekler ve açıklamalarıyla doludur. En kolay, örneklerle öğreniyorsanız, bu kitap tam size göre. Java Uygulamaları özetle aşağıdakileri içeriyor: -Temel Java fonksiyonelliğini ve I/O, kanallar, networking, güvenlik, yansıma, serileştirme dahil temel Java API''lerini örneklendiren uygulamalar. -Java''nın grafiksel kullanıcı arabirimini ve grafik özelliklerini kullanan programlar; özellikle de Swing, Java 2D, yazdırma, veri aktarımı, JavaBeans ve applet API''leri. -Uzak metot çağrımı (RMI), veritabanı bağlanabilirliği (JDBC), servlet''ler, JavaServer Pages (JSP) ve XML dahil önemli kurumsal Java API''lerini örneklendiren uygulamalar. -Bir programlama kavramını veya Java sınıfını kitapta aramanıza ve buna ilişkin örnekleri kolayca bulmanıza yarayan bir uygulama dizini.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963