scorecardresearch.com Her Yönüyle Google ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Her Yönüyle Google

Her Yönüyle Google

Yazar : Cenk Tarhan

Sayfa Sayısı : 260

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bugün herhangi bir Internet kullanıcısına “Internet’te aradığını nasıl buluyorsun?” diye sorsam, alacağım cevap çok belli. “Google’a giriyorum, yazıyorum, buluyorum, gidiyorum” şeklinde bir cevap alacağım. Narin elleri için bir eldiven arayan bir motor kullanıcısından çocuğu için bir beşik arayan anneye, herhangi bir Javascript komutunun nasıl yazıldığını öğrenmek isteyen bir programcıdan, bitirme ödevi için detaylı bilgiler arayan bir üniversite öğrencisine kadar değişik bilgi düzeyine, ilgi alanına ve yaş ortalamasına sahip tüm Internet kullanıcılarının “bilgi arama” için başladıkları ilk adres hiç şüphesiz adı Internet ile beraber kullanılır hale gelen Google.
Ancak Google sadece basit bir arama motoru değil. Sunduğu servislerle, geniş kullanıcı tabanı ve dünyanın dört bir yanından yayın yapan siteleri ile devasa bir sistem. Google hakında bir çok konuda ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz bu kitabı hazırlarken amacım sizlere Google’ın diğer yüzünü gösterebilmekti. Yazılım araçları, enteresan servisleri, sunduğu geniş olanaklar, web tasarımcıları ve web sitesi sahipleri için açtığı ufuklar, sitenize reklam alabileceğiniz ve bu reklamlardan para kazanabileceğiniz Adsense sistemi ve bunun gibi irili ufaklı bir çok konuda Google ile neler yapabileceğinizi göstermek istedim.
Eğer şimdiye kadar Google’ı sadece bir arama motoru olarak kullanıyor ve dünyadaki Internet kullanıcılarının yüzde 80’inden fazlası tarafından kullanılan bu dev servisin diğer hizmet ve seçeneklerini yakından tanımak istiyorsanız bu kitabın, bir numaralı “klavye yanı” kaynağınız olacağını düşünüyorum...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963