scorecardresearch.com Flash Pro Cs6 & ActionScript 3.0 - (Amatöründen Profesyoneline Herkes İçin!) ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Flash Pro Cs6 & ActionScript 3.0 - (Amatöründen Profesyoneline Herkes İçin!)

Flash Pro Cs6 & ActionScript 3.0 - (Amatöründen Profesyoneline Herkes İçin!)

Yazar : Uğur Gelişken

Sayfa Sayısı : 576

Yayınevi : KODLAB YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiye`nin ilk ve tek Flash CS6 kitabı!

Adobe Flash Professional CS6 sürümünü ve ActionScript 3.0 programlama dilini öğreten bu kitapta, Flash ile birlikte kullanılan dilleri de (PHP, HTML5, CSS, JavaScript, XML) ele alınmıştır. Özellikle CS6 sürümünde gelen ve herkesin merakla ilgisini çeken Mobil Programlama konusu da somut projeler ile anlatılmıştır.

Kitapta genel olarak Flash`ın kullanımı, çizim ve animasyon hazırlama konuları ile giriş yapılmaktadır. Sonrasında ise ActionScript 3.0 dilini rahatlıkla kullanabilecek bir düzeye geleceksiniz. Ardından Flash`ta en çok ihtiyaç duyulan konular üzerine bilgiler alacak ve uygulama örnekleri yaparak, PHP dili ile ActionScript 3.0 dilini entegre edecek, XML ile verileri işleyebilecek ve CSS gibi stil dosyaları ile çalışabileceksiniz. Son olarak CS6 sürümünde gelen mobil programlama konusuna giriş yapacak ve bu konuda neler yapılabileceği hakkında bilgiler edineceksiniz. Kısacası; Flash ve ActionScript 3.0`a başlangıç yapmak veya kendinizi biraz daha geliştirmek istiyorsanız, bu kitap sizleri fazlasıyla tatmin edecektir.

Bu kitap kimlere hitap etmektedir?

-Flash ile çizim, animasyon ve sunum hazırlamak isteyenlere,
-Full Flash web siteleri hazırlamak isteyenlere,
-Hazırladığı Full Flash web sitesinin içeriğini bir içerik yönetim sisteminde kullanmak isteyenlere,
-Flash ile hem Android hem de iOS platformunda uygulama geliştirmek ve bu uygulamalardan para kazanmak isteyenlere,
-Flash eğitmenlerine ve öğrencilerine,
-Flash konusunda bilgisi olup da kendini biraz daha geliştirmek isteyenlere,

Kısacası; ister yeni başlayan olun, isterseniz alanınızda uzman olun, kendinizi geliştirmek adına bir kaynak arayışı içindeki tüm Flash tutkunlarına hitap etmektedir.

Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şunlardır:

-Adobe Flash Professional CS6`ya Giriş, Paneller, Araçlar, Dosyalar ile Çalışmak
*Flash`ta Çizim, Dokulandırma ve Animasyon Teknikleri
-Timeline, Katman, Frame, MovieClip ve Buton Kavramları
-Temel Animasyon Teknikleri ve Tween Efektleri
-Timeline Animasyon Kontrolü ve Animasyonu Kontrol Etmek
-ActionScript 3.0`a Giriş ve Programlama Temelleri ve En Çok Kullanılan Class`lar (Özellikler, Metotlar ve Olay Yöneticileri)
-ActionScript 3.0 ile Nesne Yönelimli Programlama (Object Oriented Programming)
-Metinler ile Çalışmak, Gelişmiş TLF Metin Düzenleri, Veri Kontrolleri, Verileri Biçimlendirmek, CSS Stil Dosyalarını Flash İçerisinde Kullanmak
-Sahne ile Çalışmak ve Full Flash Uygulama Teknikleri
-Tween Class ve Transitions Class ile Kod Tabanlı Animasyon
-XML, XML Class Özellikleri, Metotları ve ActionScript 3.0 ile Kullanımı
-Flash CS6 Kullanıcı Arayüzü Component`leri, Parametreleri, Olay Yöneticileri ve Örnek Kullanımı
-Medya Dosyaları ile Çalışmak, Video ve MP3 Oynatıcılar Hazırlamak
-Paylaşılan Nesneler ile Veri Saklamak, Lokal Bağlantı ile SWF`ler Arası İletişim ve Diller Parametre Transferi
-ActionScript 3.0 ile PHP Entegrasyonu ve Uygulama Örnekleri
-XFL Tabanlı Flash Dosyaları ile Jenerik Çalışmak
-CreateJS ile Animasyonları HTML5 ve JavaScript Tabanlı Olarak Yayınlamak
-Flash CS6 ile Mobil Programlama (iOS ve Android), Dokunmatik Girişler, Parmak Sürüklemeleri, Hareket Sensörleri, Paketleme Sertifikasyon İşlemleri ve Baştan Sona Bütün Detaylarıyla Android Ürün Paketleme Süreci
-Mobil Uygulamaları SimController ile Sanal Cihazda ve Gerçek Zamanlı Olarak Android Cihazlarda Test Etmek
-SWFAddress ile Flash`ta Arama Dostu URL (SEF URL) Kullanmak, Sayfa Linkleri ve Full Flash Sitelerde Alt Linkler Oluşturmak
-Yayımlama Ayarları ve Optimizasyon
... Ve Daha Fazlası!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963