scorecardresearch.com Flas Mx 2004 Actionscript 2.0 ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Flas Mx 2004 Actionscript 2.0

Flas Mx 2004 Actionscript 2.0

Yazar : DEREK FRANKLIN, JOBE MAKAR

Sayfa Sayısı : 784

Yayınevi : MEDYASOFT YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Flash MX 2004 ActionScript 2.0 kitabı çıktı!
 • Yaratıcılığın sadece ressamlara özgü olduğunu düşünüyorsunuz?
 • Kendi Web sayfanıza gönlünüze göre canlılık ve hareket mi kazandırmak istiyorsunuz?
 • Bunu için size gerekli olan sadece Flash MX 2004 ActionScript 2.0
 • ActionScript, gelişmiş etkileşim özelliklerine sahip multimedya tabanlı Web siteleri, ürün demoları, eğitim materyalleri ve benzeri çalışmalar yaratmak için Macromedia’nın popüler Flash programını kullanmanızı sağlayan bir programlama dilidir. Eğer diğer programlama dillerinin (özellikle JavaScript ya da Java’nın) mantığına yabancı değilseniz, ActionScript size tanıdık gelecek. Script’lerin çalışma mantığını kavradıktan ve size sağladığı imkanları gördükten sonra ‘Keşke daha önce öğrenseydim’ diyeceksiniz.
 • Konusundaki EN KAPSAMLI kaynak olan bu kitabın ister yeni başlayan biri ister uzman biri olsun tüm okurların yararlanabileceği bilgileri içerir. Kitabımız sadece nelerin olduğunu değil, ayrıca bunların neden ve nasıl olduğunu da adım adım açıklayan çok sayıdaki projeyle size rehberlik ederek ActionScript’in ana öğelerini tanıtır. Her projenin odak noktası ActionScript’i öğretmektir; dolayısıyla hemen hemen bütün projelerde, dersle doğrudan ilgili olmayan çoğu grafiksel öğe ve diğer nesneler sizin için önceden hazırlandı. Bunların kullanım amacı ve ne yaptıklarına dair kısa açıklamalar da (eğer gerekli ise) ilgili projelere dahil edildi.
 • Bu kitap, her biri ActionScript’in belirli bir özelliğini öğretmek için tasarlanan; Flash’ta veri alışverişi, Movie Clip’leri dinamik olarak kontrol etmek gibi 40’tan fazla proje içerir. Bu projeler, ActionScript’in gerçek uygulamalarda nasıl kullanılabileceğini gösteren eğlenceli, faydalı ve pratik örneklerdir.
 • Bu kitabı bitirdiğinizde artık kodları tek bir yerde toplamak için kullanılan fonksiyonları biliyor ya da her türden verinin geçerliğini kolayca denetleyebiliyor olacaksınız.
 • Mükemmel düzeydeki bir ActionScript bilgisiyle, kendinizi normalde hayal bile edemeyeceğiniz pek çok yolla ifade edebileceksiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963