scorecardresearch.com Dreamweaver Mx 2004 ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dreamweaver Mx 2004

Dreamweaver Mx 2004

Yazar : Jeffrey Bardzell

Sayfa Sayısı : 520

Yayınevi : MEDYASOFT YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Dreamweaver MX 2004 ASP, ColdFusion ve PHP ile Dinamik Web Uygulamaları Geliştirmek" kitabı çıktı!
 • Macromedia Dreamweaver MX 2004, kolay kullanımı, güçlü özellikleri ve kod yazma konusundaki müthiş başarısı sayesinde görsel HTML editörü pazarında yıllardır lider durumdadır. Ancak Dreamweaver’ın ilk sürümünün çıkmasından bu yana Web çok değişti. Yıllar geçtikçe çoğu Web’ten bağımsız gelişen sayısız teknoloji ( JavaScript, veritabanları, SQL, Java, WML, WSDL, CSS, XML, XSLT ve CGI script’leri, vs. ) en önemli Web geliştirme araçları haline geldi. Daha da önemlisi; geliştiricilerin Web sayfalarını güçlendirmelerini, veri bağlantılı ve etkileşimli Web uygulamaları haline getirmelerini sağlayan bir dizi yeni sunucu dili ( JSP, PHP, Macromedia ColdFusion, Microsoft ASP ve ASP.NET vb.) ortaya çıktı.
 • Bu noktada en büyük yardımcınız Macromedia Dreamweaver MX 2004: ASP, ColdFusion ve PHP ile Dinamik Web Uygulamaları Geliştirmek adlı kitabımız olacak. Kitabımızda tamamlanması yaklaşık 20-24 saat sürecek olan programda; Newland Tours Sitesi, Kodları XHTML’e Yükseltmek, Web’teki Veritabanları gibi dersler yer alıyor. Kitaptaki her dersin başında, ilgili dersin temel konusu ana hatlarıyla özetlenmekte ve yeni özellikler tanıtılıyor. Projeler, öğreneceğiniz konuların önemini açıklayan kısa uygulamalar halinde veriliyor. Kitabımızdaki alıştırmalarda; bir tur fiyat hesaplayıcısı, otomatik olarak bir e-posta mesajı üreten bir Contac Us formu, mevcut profilleri güncellemelerine ve silmelerine imkan sağlayan form tabanlı bir içerik yönetim sisteminin de bulunduğu sık kullanılan birkaç örnek Web uygulaması hazırlayacaksınız.
 • Kitaptaki alıştırmaları adım adım takip ederek modası geçmiş kodların kullanıldığı HTML tabanlı statik bir siteyi yükselterek XHTML standartlarıyla uyumlu, CSS’le biçimlendirilmiş ve Active Server Pages ( ASP), Macromedia ColdFusion ya da açık kaynaklı PHP kullanan dinamik bir siteye dönüştüreceksiniz.
 • Kitaptaki derslerde ilerledikçe, kendi Web sitelerinizi oluşturmak ve bu sitelerin devamlılığını sağlamak için gereken becerileri geliştireceksiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963