scorecardresearch.com Bilgisayarla Öğretim Tasarım, Geliştirme Ve Yöntemler ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilgisayarla Öğretim Tasarım, Geliştirme Ve Yöntemler

Bilgisayarla Öğretim Tasarım, Geliştirme Ve Yöntemler

Yazar : İsmail İpek

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Tasarım Grafik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitabın amacı her düzeydeki öğrenci, öğretmen, veli, öğretim tasarımcısı, bilgisayar öğretim programı yazılımcısı, mühendis ile üniversitelerde ve özel kesimde çalışan tüm bireylere nitelikli bilgisayarla öğretim tasarımı tekniklerini sunarak onların kendi çalışma ortamlarında başarılı, yaratıcı ve üretken öğrenme ortamını oluşturabilmelerine yardımcı olmaktır. Özellikle ülkemizdeki üniversitelerin eğitim fakültelerinin bilgisayar ve öğretim teknolojileri bölümü ve diğer fakültelerin teknik ve sosyal bilimler öğrencileri için ders kitabı olabilecek bir kapsamı içermektedir. Böylece sürekli ve başarılı öğrenme için, bilgisayarlar başta olmak üzere yeni teknolojilerin bu gün ve yarınki kullanımı ile bilimsel bulgularla desteklenen öğretim materyalleri tasarımı ve geliştirilmesi için katkı sağlanabilecektir. Sonuç olarak okuyucuların ilgi duydukları alanlarda daha kaliteli ve başarılı çalışmalar yapabileceklerine, ürettikleri öğretim tasarımı, yazılımları ve ürünlerle ortaya koyduğum düşüncelerimi her sektörde kanıtlayacaklarına inanıyorum.
Eğitim ve öğretim süreci içinde oluşan olaylar ve yaşam koşulları her kesimdeki bireylerin en üst düzeyde eğitim olanağına erişme zorunluluğunu ortaya koymaktadır. Çağın gerektirdiği nitelikli insan gücünün her kesimde yetiştirilmesi, yeni teknolojik bilgileri ve deneyimleri gerektirmektedir. Çağdaş gelişmelerden uzak kalan bireylerin, kurumların ve kuruluşlarının ayakta kalabilmeleri, işlevlerini sağlıklı ve verimli olarak sürdürebilmeleri olanaksızdır. Ülkemiz insanı da bu çağdaş gelişme, düşünce ve teknolojilerden yararlanmak durumundadır. Bunun yolu ise nitelikli, üretken birey yetiştirmeye yönelik eğitim sistemine ve her düzeydeki okullarımızın nitelikli olmasına dayanmaktadır. Bu oluşum öğrenci, öğretmen yetiştirme ve nitelikli okullaşmadan geçmektedir. Bu süreç içinde öğretim tasarımı modelleri ve sistemleri ile donatılmış bir eğitim sistemi yeni teknolojiler ile uygulama olanağı bulacaktır. Bu nedenle bilgisayarlar farklı yeni teknolojilerin birlikte kullanıldığı öğretim araçları olarak; öğretmen ve öğrencilere hem kamu, hem özel kesimde çok önemli, yaratıcılığı ve verimliliği artırıcı olanaklar sunmaktadır.
Bu kitabın içeriğinde, Bilgisayarla Öğretim (BÖ) sürecinin tasarım, geliştirme ve yöntemleri en çağdaş yaklaşımlar ile ele alınmaktadır. Böylece Bilgisayarla Öğretim Programı (BÖP) tasarımı ve geliştirilmesi modeli ile okuyuculara nitelikli bilgisayar öğretim programları yazılımı, tasarımı ve yeni teknolojilerle kullanımına ilişkin yöntemler sunulmaktadır. Teknoloji ile öğrenme yaklaşımıyla okullarımız için çağdaş bir öğretim tekniğini ortaya koymaktadır. Kitap bu yönüyle ülkemizde, bu içerikte ve bu konuda uzman bir akademisyen ve öğretmen tarafından hazırlanan ilk kapsamlı yetkin yayın olma özelliğini taşımaktadır. Diğer bir açıdan ülkemizin eğitim sisteminde gereksinim duyulan büyük bir boşluğu dolduracağı kanısını taşıyorum. Ayrıca yapılan bu çalışma yıllarca süren bir uğraşının ilk ürünüdür.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963