scorecardresearch.com Autocad 2007 İle Tasarım Ve Modelleme ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Autocad 2007 İle Tasarım Ve Modelleme

Autocad 2007 İle Tasarım Ve Modelleme

Yazar : Prof. Dr. Mahmut Gülesin

Sayfa Sayısı : 1106

Yayınevi : ASİL YAYIN DAĞITIM

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bir makina parçasının imalatı yapılmadan önce tasarlanıp 2B teknik resimlerinin çizilmesi ve 3B olarak tasarlanması gerekir. Artık tüm çizim ve tasarım işlemleri CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) programları ile yapılmaktadır. Elle çizim özel artistik tasarımlar hariç, hemen hemen hiç kullanılmamaktadır.
AutoCAD dünyada ve Türkiye'' de çok yaygın olarak kullanılan bir CAD programıdır. AutoCAD kullanılarak parçaların 2B teknik resimleri çizilebilir, ölçülendirilip tarama işlemleri gerçekleştirilebilir. AutoCAD'' in 2B çizim komutları çok daha fazla geliştirildiği için diğer CAD programları ile çok uzun sürede yapılabilecek 2B çizimler AutoCAD ile çok daha kolay ve hızlı olarak yapılabilmektedir.
AutoCAD'' in 3B katı modelleme komutları yardımı ile parçaların katı modellerini oluşturmak, bu modeller üzerinde düzeltme işlemleri desteği ile de karmaşık modeller oluşturmak mümkündür. Katı modellerden teknik resim görünüşleri çıkartabilmekte ve yüzey modelleme komutları kullanarak yüzey modeller oluşturulabilmektedir.
Hazırlanan bu kitap AutoCAD 2007'' yi hiç bilmeyenlerin kendi başlarına çizim ve tasarım yapabilecekleri şekilde bol uygulama resimleri ile ve çok farklı bir anlatım yöntemi ile anlatılmıştır. Ayrıca komutlar çok detaylı bir şekilde anlatılarak AutoCAD'' te uzmanlaşmak isteyenler içinde başvuru kitabı olabilecek bir yapıda hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963