scorecardresearch.com Autocad 2004 ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Autocad 2004

Autocad 2004

Yazar : Ahmet Nejat Ekebaş

Sayfa Sayısı : 902

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap; AutoCAD programına ait bilgilerini geliştirmek, programı tüm yönleri ile öğrenip uygulamak, uzman düzeyde programa hakim olmak ve tek başına gelişmiş konularda eksiksiz bilgiye sahip olmak isteyen AutoCAD kullanıcılarına hitap etmektedir. AutoCAD ile ilgili her şey, sayfa sayısının bize verdiği sınırlamalara karşın bu kitaba eklenmiştir.
Özellikle 3-boyut konusunu kavramak ve ek bir eğitime gerek kalmadan kendi başına 3-boyutlu çizim ve düzenleme konularına hakim olup, gölgelendirme ve kaplama ile ilgili bilgileri de kullanarak göz alıcı çizim ve sunumlar yapmak isteyen kullanıcılar için, vazgeçilmez bir kaynaktır.
Kitap, mimarından mühendisine, teknik ressamından iç mimarına, harita mühendisinden elektrik mühendisine, öğrencisinden asistanına kadar, bilgisayar destekli çizimi kullanan ve öğreten, her türlü disiplin ve kullanıcıya, kendisini program konusunda sınırsızca geliştirme olanağı vermektedir.
Kitapta ek olarak, ileri düzey 2-boyutlu komut açıklamaları da yer almaktadır. Bunlar arasında; nitelikler, nitelik çıkarımı, dış referanslar, DesignCenter, ayrıntılı çıktı işlemleri ile kontrolü ve eksiksiz çizim yapılandırma ayarları bulunmaktadır.
Bilgi edinmek istediğiniz bölümü başından sonuna kadar okur ve önerilenleri yapıp komutları hemen uygularsanız, kısa bir sürede istediğiniz düzeyde AutoCAD konusunda uzmanlaşabilirsiniz.
Kullanıcının pratik bir şekilde komutları uygulayabilmesini sağlayabilmek için de, her komut uygulamasının sonuna bir Hızlı Komut Kullanımı bölümü eklenmiştir.
Bu şekilde kullanıcı, artık sayfalar dolusu bilgiyi okuyup kendini zorlamadan, hızlı bir şekilde komutu ekranda çalıştırıp, kısa bir sürede sonucu elde edecektir.
Bu kitabın en önemli özelliklerinden birisi de, yazarının, AutoCAD programı ile ilgili yeteneği, becerisi ve bilgisinin Autodesk firması tarafından onaylanmış bir kişi olmasıdır.
Yani, yazarın işi; CAD eğitim, destek ve danışmanlığıdır. Bu özellik ise, kitabın gerçekten doğru elden yazılmış olduğunun ve eksiksiz bilgi içerdiğinin kanıtıdır.
Kitaptaki temel anlatım tekniği, okuyucuyu, AutoCAD programını herhangi bir disiplin ya da konuda değil, tüm konularda çizim yapabilecek düzeyde kendini geliştirmeye zorlamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963