scorecardresearch.com Autocad 2004 (2. Baskı) ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Autocad 2004  (2. Baskı)

Autocad 2004 (2. Baskı)

Yazar : Ahmet Nejat Ekebaş

Sayfa Sayısı : 695

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Elinizdeki kitap; hem yeni başlayan temel, hem de AutoCAD programını kullanmakta olup, bu bilgisini ilerletmek isteyen orta düzey kullanıcılara hitap etmektedir. Kitap, mimarından mühendisine, teknik ressamından iç mimarına, harita mühendisinden elektrik mühendisine, öğrencisinden asistanına kadar, bilgisayar destekli çizim olayını kullanan ve öğreten her türlü disiplin ve kullanıcıya hitap etmektedir.
Kitap, alfabetik sırada değil, olması gereken bir mantık ve silsile içerisinde AutoCAD programını tanıtmakta ve komutlarını açıklamaktadır. Bu kitabın en önemli özelliklerinden birisi de, yazarın, AutoCAD programı ile ilgili yeteneği, becerisi ve bilgisinin Autodesk firması tarafından onaylanmış bir kişi olmasıdır. Yani, yazarın işi CAD eğitim, destek ve danışmanlığıdır. Bu özellik ise, kitabın gerçekten doğru elden yazılmış olduğunun ve eksiksiz bilgi içerdiğinin kanıtıdır.
Kitapta önce çizim mantığı ve yardımcı elemanlar anlatılmakta, sonra da temel çizim elemanlarından düzenlemeye geçilip, bu taban oturtulduktan sonra daha da gelişmiş ve ayrıntılı konulara (katmanlar, bloklar, ölçülendirme, kolaylık komutları gibi) girilmektedir.
Okuyucu bu kitabı okuduktan sonra; 2- boyutlu, basit ya da karmaşık, bina, mekanik, v.s. her türlü çizimi yapabilir. Zaten kitaptaki temel anlatım tekniği, okuyucuyu, AutoCAD programını herhangi bir disiplin ya da konuda değil, tüm konularda çizim yapabilecek düzeyde öğrenmeye zorlamaktadır. Kitapta, ne menü mantığı ne de basitten zora gidilmeye çalışılmıştır.
Yalnızca, AutoCAD programının eğitiminde hangi tür bir sıra izleniyorsa, kitapta da aynı mantık izlenmiştir.
Ancak bu AutoCAD öğretme mantığının dışında kullanıcı, isterse, dilediği konudan da öğrenmeye ya da bilgilenmeye başlayabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963