scorecardresearch.com A'dan Z'ye CSS - HTML 5, XHTML, CSS2, CSS3 ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
A'dan Z'ye CSS - HTML 5, XHTML, CSS2, CSS3

A'dan Z'ye CSS - HTML 5, XHTML, CSS2, CSS3

Yazar : Rıza Çelik

Sayfa Sayısı : 450

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

A''dan Z''ye CSS kitabı XHTML ve CSS dilini bir arada ele alarak, başlangıç düzeyindeki bir okuyucunun her iki dil yapısını kavramasını ve öğrenmesini amaçlamaktadır.
CSS uzun yıllardır web sunumu için var olmasına rağmen, tasarım yapmaktan çok görsel öğelerin biçimlendirilmesini sağlamaya dönük olarak kullanılıyordu.
CSS, artık biçimlendirmek ile birlikte modern görünümlü web sayfalarının tasarımı ve sunumu için kullanılmaktadır. W3C bu dili web tasarımı ve sunumunda kullanılması için yeniden ele aldı ve standartlaştırdı. Son yıllarda web ortamında gördüğümüz bir çok modern ve şatafatlı web sayfalarının bu görünümlerinden CSS sorumludur. Kitap özellikle W3C tarafından standart hale getirilen XHTML ,CSS,CSS2 ve CSS3 kural ve özelliklerini detaylı ve örneklerle ele almaktadır. Kitap, okuyucuya özellikle daha kolay ve görünümü modern olan web sayfalarının tasarlanması ve sunumu için gerekli olabilecek bilgileri vermeyi amaçlamaktadır ve bu amacın gerçekleşmesi için gerekli alt yapı ve üst yapıyı verecek şekilde yazılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963