scorecardresearch.com 3DS Max 2011 İle Görselleştirme ve Tüm Tasarım Grafik Kitapları Radikal Kitap'ta!
3DS Max 2011 İle Görselleştirme

3DS Max 2011 İle Görselleştirme

Yazar : Emrah Çelik

Sayfa Sayısı : 819

Yayınevi : DEĞİŞİM YAYINLARI

Tür : Tasarım Grafik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitap ile Gelenler
3ds Max 2011 ile Görselleştirme kitabı, Ocak 2005de çıkan, binlerce okuyucusuna 3ds Maxi sıkılmadan öğreten, Türkiyenin en çok okunan 3ds Max ile Görselleştirme kitapları serisinin güncellenmiş ve geliştirilmiştir halidir. 3ds Maxe yeni başlayan ve programı en güncel ve yeni özellikleri ile öğrenmek isteyenler için yegâne kaynaktır.Temel olarak 3ds Max'i görselleştirmeye bakan başlıkları ve uygulamaları ile sıfırdan öğretmek ile beraber, 3ds Max programını bilen kullanıcılarda kitabın içerisinde bilmedikleri modelleme araçlarını, aydınlatma, kaplama ile ilgili birçok püf noktaları, 3ds Max 2009,2010 ve 2011 sürümünün görselleştirme ve tasarıma bakan yeni eklentilerini ve pratik çalışma yöntemlerinin bulabilirler.

Bir önceki kitap da olduğu gibi siz okuyucularımıza gelişen yazılım teknolojisinin getirdiği yenilikleri ulaştırmaya devam ediyoruz. 3ds Max 7 ile Görselleştirme kitabı ile 3ds Max 2011 Görselleştirme kitabı arasında 280 sayfa yeni bilgi ile 3ds Max 2011in görselleştirme ve tasarım yönüne bakan yeni özellikleri, daha önce değinmediğimiz konular ve yeni uygulamaları bulabilirler.

Bunun dışında değindiğimiz, Viewport çalışma ekranında gölge önizleme, import seçeneklerindeki gelişme, yeni Mental Ray Özellikleri ve Güncellemeleri, Hardware Rendering, Edit Poly araçlarındaki bazı değişiklikler. Bunun dışında içeriği geliştirmek maksadı ile eklediğimiz, Işıklar ile ilgili yeni uygulamalar ve Mental Ray İç Mekan Gece ve Gündüz Phometric Lights ve yeni eklenen ProOptimizer ve Quadify Mesh bölümleri de kitabımızın öne çıkan yeni özellikleri olarak sıralayabiliriz.

Bu güncellemeler ile beraber, kitabın içeriği 3ds Max 2008 arayüzünde, değişen yerlere göre yeniden düzenlenmiş, eski sürümlerinde olan araçların (Edit Poly, Import, Select By Name v.b) arayüzlerinde değişen veya eklenen yeni parametrelere de ayrıca değinilmiştir. Bahsettiğimiz programın güncel sürümüne ait araçları dışında kalan yerleri, programın önceki, 3ds Max 7 üstü sürümlerine sahip kullanıcılarda rahatlıkla takip edebilir, uygulayabilirler ve programın kullandıkları sürümleri üzerinde iyi bir seviyeye gelebilirler.

Kitabın içeriği içinde yeni eklenen özellikler ve güncellemeler, dikkatinizi çekmesi amacıyla çeşitli ikonlar ve notlar ile ayrıca belirtilmiştir. Ayrıca eski okuyucularımız içerik içinde yeni eklenen konuları sayfa numaraları yanındaki ikon yardımıyla kitap içinde kolaylıkla bulabilirler.


Autodesk 3ds max

Günümüz 3 boyutlu görselleştirme yazılım paketleri içinde en çok kullanıcıya sahip 3 boyutlu modelleme, kaplama, aydınlatma ve animasyon yazılımı olan 3ds Max mimari görselleştirme, bilgisayar oyunlarını, Sinema & TV için görsel efektler ve daha bir çok alanlarda kullanılmaktadır. Mimarisinin gelişmeye açık olması, nesne tabanlı çalışması, kolay öğrenilebilir bir kullanıcı arayüzü olması nedeniyle, ilk versiyonun çıktığı 1995 yılından günümüze kullanıcılarını memnun eden bir gelişme ivmesi ile bir çok teknoloji ödülü almış bu yazılım saydığımız tüm sektörlerde dünyanın her tarafında yüz binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Kitabımız genel konsept itibari ile programın güncel olan 3ds Max 2011 sürümünün arayüzüne göre programı anlatmaktadır. Temelde aynı prensipler ve çok farklılık göstermeyen bir arayüz üzerine kurulu olan 3ds Max 7 üstü sürümüne sahip kullanıcılarda, kitabın yeni sürüme ait özellikler dışında kalan yerleri rahatlıkla takip edebilirler.


Kitabın İçeriği

Bu kitap 3ds Max programını yukarıda bahsettiğimiz alanlarda çalışan, eğitim alan veya veren mimar, oyun tasarımcıları, grafikerler, öğrenciler, öğretmenler için yazdım. Yıllardır kurumsal ve özel verdiğim eğitimler içinde edindiğim tecrübeleri kitabımızın içeriğine tümüyle yansıtmaya çalıştım. Dolayısıyla bu tecrübelerden yola çıkarak 3ds Max programını ilk öğrenen bir kullanıcının takılabileceği yerlere özellikle değinilmiştir. Kitabın içindeki içerik ve konu anlatımları 3ds Maxin genel iş akışına göre sıralandı. Temel Bilgiler, Çizim & Modelleme, Kaplama, Aydınlatma & Kamera, Animasyon & Render (İş çıkışı) olmak üzere 5 kısımdan oluşan bu içerik planı içinde yer alan bölümler içindeki konular 3ds max konusunda hiçbir bilgisi olmayan kullanıcıları anlayacağı görsel ve yormayan anlaşılır bir üslup ile adım adım anlatılmıştır. Konu anlatımları desteklemek için binlerce 3ds max ekran görüntüsü ve grafikler kullandım. Kitabı yazarken oluşturduğum bu içerik bir mimar, oyun tasarımcısı veya grafiker, daha doğrusu bu programı tüm alanlarda kullanmak isteyen kullanıcılar için ortak ve bilinmesi gereken konulardır. Dolayısıyla bu kitap, bu genel konu içeriği ile, tüm 3ds Max kullanıcılar için bir başvuru kitabı özelliğini de edinmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963