scorecardresearch.com Unutulmuş Lejyon ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Unutulmuş Lejyon

Unutulmuş Lejyon

Yazar : Ben Kane

Sayfa Sayısı : 610

Yayınevi : ARTEMİS YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“DERİN VE SÜRÜKLEYİCİ… KAÇIRMAMALISINIZ.”
–JAMES ROLLINS, THE LAST ORACLEIN YAZARI

İnanılmaz zorluklara rağmen, bir zamanların yenilmez Roma Ordusu’ndan geriye kalan az sayıda savaşçı, dünyanın bir ucunda hayata tutunma mücadelesi veriyordu. Aralarında, dostlukları umutsuz bir savaşın kanlı gölgesinde güçlenmiş üç adam vardı. Sonsuza dek Cumhuriyet’e hizmet etme zorunluluğunun acı bilinciyle birbirlerine kenetlenmişlerdi.

Tarquinius, doğuştan Roma’nın düşmanı olan ama Unutulmuş Lejyon’da Cumhuriyet için savaşmak zorunda kalan bir savaşçı ve kahindi.

Brennus bir Galyalıydı. Romalılar bütün ailesini öldürdükten sonra, zamanının en ünlü ve en korkulan gladyatörlerinden biri olmuştu. Gece gündüz kaçış ve intikam hayalleri kuran köle Romulus’un da akıl hocasıydı.

Romulus ve Fabiola, annelerinin sarhoş bir soylunun tecavüzüne uğraması sonucu, köle olarak doğan ikizlerdi. On üç yaşındayken satıldılar. Romulus bir gladyatör okuluna, Fabiola geneleve. Genç kız, orada Roma’nın en güçlü adamlarından birinin dikkatini çekecekti.

Dört karakterin yaşamları, yozlaşma, şiddet ve politik düşmanlıklarla örselenen Roma’da başlayan ama çok uzaklarda, bilinen dünyanın sınırında sona eren bu hikayede kesişecekti. Parthialılara ve aşılması imkansız görünen zorluklara karşı savaşmak zorunda kalan Romulus, Brennus ve Tarquinius, tarihi baştan yazabilecek miydi?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • '151 Nolu Şehit - Ertuğrul Faciasında Bir Aşk Hikâyesi'

  Yazar : Ziya Şakir

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  151 Nolu Şehit - Ertuğrul Faciasında Bir Aşk Hikâyesi - Ziya Şakir Yayınevimiz, Ziya Şakir külliyâtını kültür hayatımıza...
  Devamı...
 • 'Okyanuslar Arasındaki Işık'

  Yazar : M. L. Stedman

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Okyanuslar Arasındaki Işık - M. L. Stedman Indie Avustralya En İyi İlk Roman Ödülü ve En İyi Roman Ödülü Yılın En...
  Devamı...
 • 'Gelibolu - Yenilmezlerin Yenildiği Yer'

  Yazar : İsmail Bilgin

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Gelibolu - Yenilmezlerin Yenildiği Yer - İsmail Bilgin Yedi cengaverdiler. Daha Çanakkale yolunda adalet uğruna can...
  Devamı...
 • 'Kızıl Kayalar'

  Yazar : Luo Kuangpin, Yang Yiyen

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Çin Devrimi ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşu emperyalizme karşı on yıllar süren bir mücadele sonucuydu. Elinizdeki...
  Devamı...
 • 'Tencerenin Dibi '

  Yazar : Gülazer Akin

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Tencerenin Dibi - Gülazer Akin "Biz neredeyse çocuktuk içeri alındığımızda. İçerdekilerin birçoğu duvarlara baka baka...
  Devamı...
 • 'Ceviz Ağaci '

  Yazar : Adnan Arslan

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Ceviz Ağaci - Adnan Arslan Batman iline bağlı Sasun ilçesinin Tekevler (Gundenü) köyü doğup büyüdüğüm eski bir Ermeni...
  Devamı...
 • 'Gümüş Kartal'

  Yazar : Ben Kane

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Gümüş Kartal - Ben Kane Unutulmuş Lejyon’un  destansı hikâyesi  devam ediyor… Bilinen dünyanın kıyılarında, her...
  Devamı...
 • 'Kumpanya'

  Yazar : Sait Faik Abasıyanık

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Kumpanya - Sait Faik Abasıyanık [Sait Faik’te] yaşama hırsından başka, hatta ondan daha baskın bir “anlama hırsı”...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963