scorecardresearch.com Tanrı'nın Unuttuğu Topraklar (ozsp) ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrı'nın Unuttuğu Topraklar  (ozsp)

Tanrı'nın Unuttuğu Topraklar (ozsp)

Yazar : KIEN NGUYEN

Sayfa Sayısı : 380

Yayınevi : LİTERATÜR YAYINCILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1774’te Çin’in güneyine, bugün Vietnam olarak bilinen Annam’a bir grup misyoner gider. Amaçları, bu tanrısız topraklara Hıristiyanlığı götürmek, bu topraklarda yaşayan "ilkel" insanları "medeniyet"le tanıştırmaktır. Ancak misyonerleri bu görev için Annam’a getiren Piskopos Pierre Pigneau de Behaine’in çok daha farklı amaçları vardır ve diğer misyonerlerin aksine bu ülkeyi çok iyi tanımaktadır.
Karanlık bir geçmişi olan ressam François Gervaise, geçmişinden kurtulmak ve yaşamına bir anlam katmak için bu göreve talip olur. Ve yine kendisi gibi geçmişinden ve Fransa’dan kaçmak isteyen genç Henri’yi çömezi olarak yanına alır. Ve Annam’ın bir köyünde üç rahibeyle birlikte ilk kiliselerini kurarlar. Ama Annam’ın düşündükleri gibi sadece balık ve pirinç yiyen, neşeli insanlardan ibaret olmadığını kısa sürede anlarlar. Annam çok daha karmaşık, güç dengeleri her an değişmeye hazır bir ülkedir. Açlık, iç savaş, doğal afetler ve ülke yöneticilerinin acımasızlığı misyonerlere başka gerçekleri gösterecek, inançlarını sorgulamalarını sağlayacaktır.
Kien Nguyen, Tanrı’nın Unuttuğu Topraklar’da, on sekizinci yüzyıl Vietnam’ının canlı bir tasvirini yaparken, ülke tarihinin ve kültürünün çarpıcı hareketlerini de etkileyici bir kurguyla sunuyor okura.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963