scorecardresearch.com Tanrıların İntikamı 1 - İnsan Avı ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrıların İntikamı 1 - İnsan Avı

Tanrıların İntikamı 1 - İnsan Avı

Yazar : CHRISTIAN JACQ

Sayfa Sayısı : 300

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bir Antikçağ polisiyesi, soluk soluğa bir macera…

İÖ 528. Nil Deltası’nın batısında, muhteşem Sais kentinde Mısır’ın kaderini belirleyecek korkunç bir dram yaşanır.
Genç yazıcı Kel, tüm çevirmenler bürosu çalışanlarını katledilmiş bulur. Paniğe kapılan Kel büronun üzerinde çalıştığı şifreli papirüsü de alarak kaçar. Artık bir devlet meselesinde ideal suçlu durumuna düşmüştür. Bu uğursuz atmosferde birileri yazıcı Kel’e büyük bir oyun oynamıştır. Genç yazıcıyı çok aşan bir komplo... Kâh polisin, kâh komplocuların hedefindeki genç yazıcı masumiyetini kanıtlamak için gizemli papirüsün şifresini çözmek zorundadır. Bu maceradan sağ kurtulma şansı yok gibidir. Tabii tanrılar son anda yardımına yetişmezse…Eski Mısır’ın gizemlerle dolu görkemli dünyası hemen hemen herkesi etkileyecek öğeler barındırır içerisinde. Firavunlar, mumyalar, tapınaklar, piramitler, Tanrılar… masalsı bir gerçekliğin içine çeker insanı. Daha önceki romanlarıyla bize bu dünyanın kapılarını açan Mısırbilimci ve yazar Christian Jacq yeni serisi ‘Tanrıların İntikamı’nın ilk kitabı ‘İnsan Avı’ ile yine benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını.
M.Ö.528 yılının Mısır’ında Çevirmenler Bürosunda yazıcı olarak çalışan Kel, sıradan bir hayat düşlemektedir. Oysa yazgısı ona öyle bir oyun oynar ki Kel ummadığı bir anda kaosun içinde bulur kendisini. Sıradan bir çalışan durumundan, polisin peşinde olduğu azılı bir katil, Firavuna baş kaldıran bir vatan hainine dönüvermiştir. Tüm bunların yanı sıra bir de aşk ateşiyle yanmaktadır. Çözülmesi neredeyse imkansız olayları çözmeye çalışan Kel, adaletsizliğin hüküm sürdüğü bir dünyada adaleti arar. Mısır’ı bir dönem yeniden popülerleştiren ve terör saldırılarıyla değil, turistik özellikleriyle ön plana çıkmasını sağlayan Jacq kadim toprakların gizemiyle bizleri yeniden büyülüyor. Bunu yaparken, geçmişten günümüze bazı şeylerin hiç değişmediğini de gösteriyor.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963