scorecardresearch.com Osmanlının Hikayesi - (Ertuğrul Gazi'den Sultan 2. Abdülhamid'e - 1250-1880) ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Osmanlının Hikayesi - (Ertuğrul Gazi'den Sultan 2. Abdülhamid'e - 1250-1880)

Osmanlının Hikayesi - (Ertuğrul Gazi'den Sultan 2. Abdülhamid'e - 1250-1880)

Yazar : Stanley Lane Poople

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : KARİYER YAYINCILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Stanley Lane Poole 1888 yılında tamamladığı Osmanlı tarihinde Osmanlının Ertuğrul Gaziden II. Abdülhamidin ilk günlerine kadar uzanan dönemindeki hikayesini bütünüyle ele almıştır.
Bu kitapta Osmanlı toprakları üzerinde yaşanan İngiliz Rus mücadelesinin sıcak atmosferini bulacaksınız. Ülkesi İngiltere lehine görüşler belirten yazarın Osmanlı Devletinde görevli İngiliz yanlısı kişileri öne çıkarışını okuyacak Osmanlının menfaatlerini bunlara dayanarak nasıl değerlendirdiğini göreceksiniz.
Stanley Lane Poole eserini kuru bir tarih anlatımı olmaktan çıkararak akıcı bir üslupla kaleme almış siyasi tarihin yanında İstanbul Osmanlı Edebiyatı Osmanlıda Yönetim gibi konu başlıkları altında Osmanlıların sanat edebiyat ve idari anlayışlarını da inceleyerek eserine renk katmıştır.
Şarkiyatçılık alanının ünlü isimlerinden E. J. Gibb ve Arthur Gilmanın katkıda bulunduğu bu önemli eser Avrupalı bir şarkiyatçının gözünden Osmanlının nasıl göründüğünü merak edenler için okunması gereken bir kitap.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963