scorecardresearch.com Kraliçe’nin Piyonu ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kraliçe’nin Piyonu

Kraliçe’nin Piyonu

Yazar : Christy English

Sayfa Sayısı : 392

Yayınevi : OLİMPOS YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Olimpos Yayınları’ndan muhteşem bir tarihi roman geliyor!

Tüm zamanların en büyüleyici kraliçesi, Eleanor,
Ve onun masum piyonu, Fransa Prensesi Alais…

Kıyasıya bir taht mücadelesi...

Fransa Kraliçesi iken tahtını ve eşi VII. Louis’yi terk edip II. Henry ile evlenerek bir süre sonra İngiltere Kraliçesi olan Eleanor, tarihteki yerini tüm zamanların en etkileyici kraliçesi olarak korumaktadır. Oğlu Aslan Yürekli Richard’a ve onun hırslı ağabeylerine destek vermek için çabalarıyla tanınan Kraliçe Eleanor’un aslında gönlünde taht kuran çocuğunun oğullarından biri değil de kendi kızıymış gibi sevdiği Fransa Prensesi, eski eşi VII. Louis’nin kızı Alais olduğu ise pek bilinmez. Alais, Eleanor’un hayatına oğlu Richard’ın nişanlısı olarak girdi ancak bunun yerine kocasının âşığı oldu… Sonunda da kendini Eleanor’un en iyi ve tek dostu olarak ispat etti.

Alais, henüz dokuz yaşındayken Kral II. Henry ve Kraliçe Eleanor’un oğlu Prens Richard ile evlenecek yaşa gelene kadar orada yaşamak üzere İngiltere’ye gönderildi. Alais, bu hanedan evliliğinin satranç tahtasında masum bir piyondu ve nişanı iki ulus arasında sıkıntı verici olsa da bir ateşkes sağlamak amacındaydı. Kocasından uzaklaşmış olan Eleanor, bu azimli genç kızda kendini gördü. Ona kızıymış gibi kucak açarak erkeklerin dünyasında nasıl güçlü bir kadın olunacağını öğretti. II. Henry’ye karşı ayaklanmada oğullarına destek veren Eleanor, aynı zamanda Alais’yi de bu tehlikeli taht oyunlarında kullanmaktan çekinmedi. Ama Alais büyüdükçe kendi hırslarını geliştirirken, Eleanor da onu artık bir tehdit olarak görmeye başladı. Birbirlerine olan sevgileri, acı rekabetler, karanlık ihanetler, çelişen ihtiraslar, intikam ateşi ve İngiltere tahtı için mücadeleyle gölgelendi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kanlı Mintan'

  Yazar : Hakan Kağan

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Kanlı Mintan - Hakan Kağan “Bizim yapamadığımızı siz yapın Efendim,” dedi.  Arkasını dönüp, hiçbir şey söylemeden...
  Devamı...
 • 'Zahit'

  Yazar : Hasan Özkılıç

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Zahit - Hasan Özkılıç Usta bir öykücüden ödüllü bir ilk roman, Zahit: Hasan Özkılıç, ülkenin doğusundaki zalim...
  Devamı...
 • 'Çerkes Enişte'

  Yazar : Mehmet Bican

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Çerkes Enişte - Mehmet Bican Bu Roman; Yaşanan Göçlerin Acılarını, Terk Edilen Toprakların Yangınını, Vatan Hasretini...
  Devamı...
 • 'Vikingler'

  Yazar : Robert Leighton

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Vikingler - Robert Leighton Sigurd Erikson, yaz mevsiminin başında kralın vergilerini toplamak için kuzey Estonya’ya...
  Devamı...
 • 'Sürgün İnek'

  Yazar : Serkan Öztürk

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Sürgün İnek - Serkan Öztürk Yıl 1997... Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, Şevket ve Cemile kendi...
  Devamı...
 • 'Cengiz Han'

  Yazar : Mehmet S. Fethi

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Cengiz Han - Mehmet S. Fethi Bütün Avrupa’nın barbar dediği bir hükümdar vardı: Cengiz Han. Pek açıktır ki ona...
  Devamı...
 • 'Aaron’ın Âsası'

  Yazar : D. H. Lawrence

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Aaron’ın Âsası - D. H. Lawrence D. H. Lawrence’ın 1922 yılında yayımladığı Aaron’ın Âsası, 1. Dünya Savaşı’nın ertesinde...
  Devamı...
 • '1909 İstanbul Düştü - Parvus'un Askerleri'

  Yazar : Burak Turna

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  1909 İstanbul Düştü - Parvus''un Askerleri - Burak Turna “1909 İstanbul Düştü - Parvus’un Askerleri” Türk tarihinin...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963