scorecardresearch.com Kızıl Atın Süvarisi ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kızıl Atın Süvarisi

Kızıl Atın Süvarisi

Yazar : Hasan Erdem

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : ÖTÜKEN YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Kanlı bir gecenin ardından köyünün insanlarıyla birlikte ailesini de kaybeden ve koca dünyada yapayalnız kalan Afşin, güneş gün doğusundan doğmaya, ay ve yıldızlar parlaklığını yitirip solmaya başladığında yaş dolu gözleriyle gökyüzüne bakarak haykırdı.
              -Esirgeyen ve bağışlayan Rabbim adına yemin ediyorum ki zalimlerden ailemin intikamını alacak, ya da bu uğurda öleceğim. Bu andan sonra yaşamımın tek amacı intikam olacak.”

Venedik Amirali Moçenigo ve Loredano’nun Türk sahil şehir ve kasabalarına yaptıkları tahribat ve katliamlara karşılık vermek için Fatih Sultan Mehmet Han’ın fermanı ile 1477 yılı Ekim ayında Kuzey Venedik’e “Kripoli akını” denilen müthiş bir akın yapıldı.

Fatih’in fermanını alan Bosna sancakbeyi Turahanoğlu Ömer Bey, Venedik devletini yönetenlerin Türk akıncılarının geçmesine engel olmak için sınır boyunca kazdırdığı ge niş hendekleri aştı ve komutasındaki 20. 000 akıncı ile Kuzey Venedik topraklarına girdi.

Roman, Avrupa’yı dehşete düşüren Kripoli akınını ve dünyanın en iyi hafif süvarileri olan Türk akıncılarının bir ay boyunca Venedik şehri önlerinde yazdığı destanı anlatmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Adam’ın Dirilişi'

  Yazar : Yoram Kaniuk

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Adam’ın Dirilişi - Yoram Kaniuk “Adam’ın Dirilişi” ile Soykırım’a bir sirk palyaçosunun gözünden bakın!  2011...
  Devamı...
 • 'Boş Topraklarda Ölü Ateşler'

  Yazar : Aydemir Çimen

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Boş Topraklarda Ölü Ateşler - Aydemir Çimen BOŞ TOPRAKLARDA ÖLÜ ATEŞLER Bolşevik İlyas, sol tarafa doğru hızlı...
  Devamı...
 • 'Tanrının Kırbacı - Atilla'

  Yazar : WILLIAM DIETRICH

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Tanrının Kırbacı - Atilla - WILLIAM DIETRICH Her şey gayri meşru bir olayla başlar. Batı Roma İmparatoru III. Valentinian’ın...
  Devamı...
 • 'Kanlı Mintan'

  Yazar : Hakan Kağan

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Kanlı Mintan - Hakan Kağan “Bizim yapamadığımızı siz yapın Efendim,” dedi.  Arkasını dönüp, hiçbir şey söylemeden...
  Devamı...
 • 'Zahit'

  Yazar : Hasan Özkılıç

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Zahit - Hasan Özkılıç Usta bir öykücüden ödüllü bir ilk roman, Zahit: Hasan Özkılıç, ülkenin doğusundaki zalim...
  Devamı...
 • 'Çerkes Enişte'

  Yazar : Mehmet Bican

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Çerkes Enişte - Mehmet Bican Bu Roman; Yaşanan Göçlerin Acılarını, Terk Edilen Toprakların Yangınını, Vatan Hasretini...
  Devamı...
 • 'Vikingler'

  Yazar : Robert Leighton

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Vikingler - Robert Leighton Sigurd Erikson, yaz mevsiminin başında kralın vergilerini toplamak için kuzey Estonya’ya...
  Devamı...
 • 'Sürgün İnek'

  Yazar : Serkan Öztürk

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Sürgün İnek - Serkan Öztürk Yıl 1997... Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, Şevket ve Cemile kendi...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963