scorecardresearch.com İbni Haldun İlmin Parıldayan Işığı ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
İbni Haldun İlmin Parıldayan Işığı

İbni Haldun İlmin Parıldayan Işığı

Yazar : Devrim Altay

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : ALTER YAYINCILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Devrim ALTAY Ankara''da dünyaya geldi. Demirlibahçe ilköğretim ve Ortaokulu ''nda öğrenim gördü. Ankara Kurtuluş Lisesi ''ni bitirdi. 1991 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir Ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu.
1992 yılından beri şehir plancısı olarak çalışan Devrim ALTAY aynı zamanda şair, öykü yazarı ve romancıdır.
Eğitici Öğretici Dizisi 8 öykü Hayal Bahçesi 50 öykü Kitap Kurdu''nun Öyküleri 20 öykü Şevval Dizisi 40 öykü yazdığı öykülerden bazılarıdır.
Sessizliğin Ötesi Karanlığın Ardındaki Işık Ve Güneş Doğdu Bir Kuş Geçti Gökyüzünden Seni Beklerim Nedenim Sen Kayıp Gezegen yazdığı romanlarıdır.
İnsanlığa Işık Tutanlar adlı kitabında ağırlık olarak araştırma ve incelemeye önem vererek Albert Einstein Thomas Alva Edison Madam Curie Alexander Graham Bell Hypatia adlı ünlü bilim adamlarının hayat öykülerini romanlaştırdı.
Türk Büyükleri ile ilgili de çalışmalar yaptı. Bunlardan bazıları Şems-i Tebrizi ve Mevlana Celaleddin i Rumi Yunus Emre Nasrettin Hoca Mimar Sinan Hayme Ana Halide Edip Adıvar Mehmet AkifErsoy Sait Faik Abasıyanık ve Mustafa Kemal Atatürk Fatih Sultan Mehmet Kanuni Bir Büyük Sultan Bir Büyük Aşk ''dır.
Devrim ALTAY evlidir iki çocuğu vardır ve yaşamını Ankara ''da sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963