scorecardresearch.com Hüzün Renkli Kız (ozsp) ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hüzün Renkli Kız (ozsp)

Hüzün Renkli Kız (ozsp)

Yazar : Susan Vreeland

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : LİTERATÜR YAYINCILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hayatın içinden yara almadan geçen kaç kişi vardır?

Kısa, mavi bir iş gömleği ve pas rengi bir etek giymiş genç bir kız, açık bir pencerenin önündeki masada yan dönmüş oturuyor. Gözleri inci tanesi gibi. Odanın içine dökülen güneş ışınlarının ılıklığıyla nemlenmiş bir boyun, balmumundan yapılmış gibi duran ellerin aylaklığı ve tablodaki kızın henüz zulmün ya da bilgeliğin izlerini taşımayan eşsiz profili. Resme hakim olan sümbüli bir hüzün, kızı baştan ayağa boyuyor ve Vermeer’in fırçasından çıkmış hüzün renkli kızı yaratıyor.
İşte bu tablo, zamanın içinde, Hollanda topraklarında elden ele dolaşırken, kendi kaderini de duvarlarında asılı durduğu evlerde yaşayan insanların kaderleriyle örüyor. Geçmişiyle hesaplaşan bir adamın, hiçbir şeyi olmayan ama kalbi sevgiyle dolu bir kadının, çaresiz bir genç kızın ve önyargıların kurbanı iki âşığın acılarına ortak oluyor. Tablodaki kızda kendilerini bulan bu insanlar, ona tutkuyla bağlanıyorlar ama hiçbir zaman onu elde tutamıyorlar. Hüzün renkli kız gibi, ona ebediyen sahip olamayan insanlar da, özlemin ve acının çerçevelediği bir sona doğru sürükleniyorlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kurt Seyt& Shura'

  Yazar : Nermin Bezmen

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Kurt Seyt& Shura - Nermin Bezmen Nermin Bezmen’in, Türk edebiyatının klasikleri arasında yerini alan romanlarından...
  Devamı...
 • 'Lokman Hekim Efsanenin Nuru'

  Yazar : Hatice Üzgül

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Lokman Hekim Efsanenin Nuru - Hatice Üzgül Ben, Allah’ın hikmet sunduğu kulu, Cebrail’i görmüş kişi, ölümsüzlükle...
  Devamı...
 • 'Antonio Buero Vallejoda Yaşamın Trajik Duygusu'

  Yazar : HALE GÖKNAR TOLEDO

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Antonio Buero Vallejoda Yaşamın Trajik Duygusu - HALE GÖKNAR TOLEDO "Kimi zaman geçmişin karanlığında gözlerini yitirirken,...
  Devamı...
 • 'Seçilmiş'

  Yazar : Gökhan Biçer

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Seçilmiş - Gökhan Biçer 1478, Floransa… Düzensizlik ve otoriter rejimin yerini demokrasi ve halkın İradesine bırakmaya...
  Devamı...
 • 'Sinesaf Düşlerde Kalan Mübadele'

  Yazar : FERDA BOZOKLAR ARDALI

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Sinesaf Düşlerde Kalan Mübadele - FERDA BOZOKLAR ARDALI Kızlar, oğullar, anneler, babalar, nineler, torunlar......
  Devamı...
 • 'Türk Olmak'

  Yazar : TEVFİK YENER

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Türk Olmak - Tevfik Yener ...
  Devamı...
 • 'Beşdul'

  Yazar : Eşref Arık

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Beşdul - Eşref Arık Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ve Kuvayımilliye’yi örgütleyen asıl ruh, cephe gerisindeki kahraman...
  Devamı...
 • 'Taş Yağan Gün'

  Yazar : ALİ YILDIRIMOĞLU

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Taş Yağan Gün - Ali Yıldırımoğlu Taş Yağan Gün “Ermeni meselesi” adıyla uzunca zamandan beri tarihimizi ve bugünümüzü...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963