scorecardresearch.com Hannibal ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hannibal

Hannibal

Yazar : PATRICK GIRARD

Sayfa Sayısı : 316

Yayınevi : GÜNCEL YAYINCILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Babası Hamilkar ın Romalılara karşı ettirdiği intikam yeminine sadık kalan Hannibal, Barkas, İ. Ö. 218 de yedi tepeli mağrur şehir Roma yı kuşatmaya karar verir. Farklı kökenden gelen askerlerin ve efsanevi fillerin oluşturduğu ordusuyla eşsiz bir destan yazmak üzere Kartaca İspanyası ndan ayrılır. Yaklaşık 100 bin adamıyla Pireneleri aştıktan sonra, Ruşino yu geçer, sonra da, Alpleri aşar ve Roma surlarına dayanır.
 • Fakat azgın bir düşman Hannibal in karşısına dikilir: Romalı general Scipio. Birbirlerine derin bir saygı duyan ve hayranlık besleyen iki adam arasında artık acımasız ve amansız bir mücadele başlayacaktır. Bu, yeni Pön Savaşı olarak adlandırılan ve Akdenizi yaklaşık onyedi yıl boyunca kana bulayacak olan savaştır.
 • Bu kitap, liderlik sanatı, savaştaki yaratıcılığı ve savaş hilelerindeki ustalığı tarihçilerce tartışmasız kabul edilen, eskiçağın en müthiş fatihlerinden birinin Hannibal Barkas ın, olağanüstü macerasını bize yeniden yaşatıyor.
 • Kıvrak zekası ve hitabet yeteneği hakkında birçok öykü bulunan Hannibal Barkas ın mezarı bugünkü Gebze yakınlarında bulunmaktadır.
 • 1950 doğumlu olan tarihçi Patrick Girard, CNRS de çalışmaktadır ve ayrıca Hamilkar, Çöl Aslanı adlı eserin de yazarıdır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963