scorecardresearch.com Delikli Levhalar ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Delikli Levhalar

Delikli Levhalar

Yazar : Raşit Kabataş

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : YOLCULUK YAYINEVİ

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüzde Ortadoğu’da yaşananların 2009 yılında romanlaştırılmış hali.

Öğretmen Saula ve Militan Cem’in aşkı, büyük devletlerin üçüncü dünya ülkelerine bakış açısından daha büyüktü

General Benjamin belli belirsiz baş selamı ile içeridekileri selamladı. Tepegöz kenarına şapkasını bıraktı:

“Beyler sizi zamansız buraya çağırdığım için özür dilerim. Önümüzde 40-50 yıl içerisinde orta doğu projelerinde oluşacak değişikliği bildirmek istiyorum. Uyguladığımız projeye göre, orta doğuda taşlar yerine oturmaya başlamıştır. İç karışıklıklar ve başa gelen dikta rejimleri planladığımız gibi gerçekleşmiştir. İleriye doğru oraları daha da karıştıracağız…”

Harita üzerinde gezinen lazer ışık, Ortadoğu’dan sonra Türkiye üzerinde belirdi:      

“Yalnız bizi düşündüren Türkiye! Nasıl bir millet olduklarını gayet iyi biliyorsunuz. Eğer Türklerin önünü kesemezsek çok kısa zamanda büyür, güçlenir ve yönetmeye kalkar. Orta doğuda söz sahibi olur. Planlarımız suya düşer. Gelecek için Türkiye büyük tehlike. Orta doğu iç karışıklığa Türkiye’yi de,  katacağız. İlk iş önce eğitimi engelleyeceğiz. Eğitilmiş, kafası çalışan eğitimli kişileri birbirine kırdırmaya çalışacağız... Sonrası kolay…”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963