scorecardresearch.com Corps ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Corps

Corps

Yazar : M. Metin Kaplan

Sayfa Sayısı : 442

Yayınevi : SELİS YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Birçok kimse Susurluk olayını yazdı, çizdi. Ancak hiçbiri objektif değildi; kimi alkış tutuyor kimi yuhalıyordu.
 • Susurluk olayını anlatan ilk ve gerçek roman "Matruşka" ile büyük yankı uyandıran M. Metin Kaplan, "CORPS sarı-kırmızı-yeşil" ile yeniden gündeme geliyor.
 • Susurluğun önemli aktörlerinin hepsinin hikayesi var bu romanda. Bu kahramanları yakından tanımak, gizli dünyalarını öğrenmek ve olayların perde arkasını görebilmek için CORPSu okumak yeter.
 • 10 yıl 5 ay 22 gün hapis yatarak, 1980 öncesi ve sonrasını kıyısından köşesinden yaşayan M. Metin Kaplan, romandaki fırtınalı atmosferi özgün kurgusuyla yansıtıyor.
 • CORPSu okurken gözünüzden sis perdesi kalkacak, görünen olayların bir de görünmeyen karanlık boyutu olduğunu fark edeceksiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'İsyan ve Aşk'

   Yazar : Halil Bezmen

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   İsyan ve Aşk   -   Halil Bezmenİsyan ve Aşk,90 yıl süren Celali İsyanları’nın Osmanlı İmparatorluğu’nu...
   Devamı...
  • 'Flaman Tablosu'

   Yazar : ARTURO PEREZ REVERTE

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Flaman Tablosu - ARTURO PEREZ REVERTE15. yüzyılda Fransa ile Burgonya Krallığı arasında sıkışmış küçük bir dükalık. Bir dük,...
   Devamı...
  • 'Aşk Çölü'

   Yazar : Bahadır Yenişehirlioğlu

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Aşk Çölü - Bahadır YenişehirlioğluBütün savaşların esas kahramanları kadınlardır. Ve savaşlar yalnızca...
   Devamı...
  • 'Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer'

   Yazar : SİBEL ERASLAN

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer - SİBEL ERASLANHazreti Hacer… İbrahim Peygamber’e eş, oğlu İsmail’e...
   Devamı...
  • 'Tarihe Sığmayan Çanakkale'

   Yazar : Selahaddin İlkay

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Tarihe Sığmayan Çanakkale - Selahaddin İlkayÇanakkale denince, hepimizin düşünce ve duygularının sınırlarını zorlayarak...
   Devamı...
  • 'Kış Denizi'

   Yazar : Susanna Kearsley

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Kış Denizi - Susanna KearsleyTarih bir yazarın sayfalarında tekrar canlanıyor…1708 baharında, I. James yanlısı Fransız ve...
   Devamı...
  • 'Yemenika Kızıl Gelin Vakası'

   Yazar : Abdulkadir Ortayol

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Yemenika Kızıl Gelin Vakası   -   Abdulkadir OrtayolArkanıza yaslanın ve elinize aldığınız, Yemenika...
   Devamı...
  • 'Nişanlılar'

   Yazar : Alessandro Manzoni

   Tür : Tarihi Roman - Öykü


   Nişanlılar - Alessandro ManzoniSavaşın, vebanın, kıtlığın pençesinde mahvolan bir şehir... 17. yüzyıl Milano’su. Çaresiz...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963