scorecardresearch.com Chavez Bizi Bırakma ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Chavez Bizi Bırakma

Chavez Bizi Bırakma

Yazar : Noyan Umruk

Sayfa Sayısı : 251

Yayınevi : DESTEK YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Neden Chávez neden Venezuela
Çünkü Venezuela turnusol kağıdı kendini dünya güzeli zanneden kraliçeye asıl yüzünü gösteren ayna. Bölgenizde dünyanızda yaşamınızda neler olup bittiğini ya da neyin olup olmadığını kavrayabilmek açısından günümüzün en ilginç ülkesi.
Çünkü Irak ya da Libyanın işgalinin gerekçesi sayılan yığınla hikayenin ikiyüzlülüğe direnmenin örneği Venezuela...
Diktatörleri devirmek demokrasi özgürlükler terörle mücadele adalet gibi gasp edilmiş kavramlarla oynanan oyunların antitezi Venezuela...
Chávez hazırlanan petrol planı uyarınca petrol gelirinden halka kalacak payı yüzde 30a çıkardı. Ardından “Toprak Reformu”nu gerçekleştirdi. Bütün bunların amacı yoksulları doyurmak barındırmak eğitmek gönendirmek. ABD yönetimi bütün bunları “fazla sosyalistçe” bulmakta Irakta demokrasi götürmek ” için işgalci olurken Venezuelada demokrasiye karşı darbeci kimliğiyle gerçek yüzünü göstermekte.
İşte bu nedenle küresel azgınlığın en pervasız döneminde yoksulların devrim yaptığı bu ülkeyi Venezuelayı görmek devrimin lideri Chávezi tanımak gerekiyor.
Sözün kısası anlayana sivrisinek saz anlamayana Venezuela az...

“Bu gelişmelerin en önde gelen aktörü olan Chávezin daha şimdiden efsaneleşmiş olan serüveni Noyan Umrukun araştırmasının eksenini oluşturmaktadır. Noyan Umruk çok öncelerden tanık olduğumuz üstün araştırmacılık yeteneğini bu çalışması ile bir kere daha kanıtlamıştır.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963