scorecardresearch.com ÇAYANİMU ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÇAYANİMU

ÇAYANİMU

Yazar : H. Erroll Gelardin

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : DİNOZOR YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MEZOPOTAMYA’DAN NİNOVA’YA UZANAN BİR KAHRAMANLIK VE AŞK HİKAYESİ…Çayanimu, tarihi bir anlatı; Kafkasya’nın engin dağlarından, Anadolu’nun doğusunda Vanand (Kars) iline oradan, Urartu Krallığı’nın başkenti Tuşpa’ya oradan Ege’nin incisi Smryna’ya ve en nihayetbütün uygarlıkların beşiği Mezopotamya’da Ninova’ya uzanan bir kahramanlık ve aşk öyküsü…Kafkasyalı genç bir adam, Sarmatyalı Bağbe, köle ticareti için kaçırılan sevgilisini bulmak için yollara düşer… Kaderi onu Anadolu topraklarına sürükler. Genç sevgilisi köle tüccarlarının elinde ölüm kalım savaşı verirken, Bağbe bütün zorlukları tek tek aşar. Sonunda iki sevgili buluşur.Bir başka yerde, Anadolu’nun Batı ucunda Smryna’da Yunanlı bir Tüccarla Yahudi eşinin bahtı Sarmatyalı iki sevgilininki kadar açık olmayacak! Onlar, mutlu başladıkları yolculuklarını kara bir delikte noktalayacaktır.Ama ne sevinç ne keder düz bir çizgi değildir ve bazen birinin kederi diğerinin sevinci olabilir. Çayanimu iki ailenim ortak geleceğidir. Aslında hepimizin, insanoğlunun ortak geleceği…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963