scorecardresearch.com Benim Küçük Prensesim (ozsp) ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Benim Küçük Prensesim  (ozsp)

Benim Küçük Prensesim (ozsp)

Yazar : Nilüfer Sultan

Sayfa Sayısı : 190

Yayınevi : LİTERATÜR YAYINCILIK

Tür : Tarihi Roman - Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Prenseslerin hayatı her zaman peri masalı gibi olmayabilir. Bazen ölüm ve acı da girebilir bu hayatın içine. Osmanlı Hanedanı’ndan Nilüfer Sultan’ın kızı Tatiana, on altı yaşındayken amansız bir genetik hastalık yüzünden ölünce, annesi ve anneannesi İrina yaşama arzularını kaybederek, isyan ile umutsuzluk arasında gidip gelirler.
Kendilerini toplamaları çok uzun sürse de, sonunda iki kadın çektikleri acıyı olumlu bir güce dönüştürmeye, hasta ve çaresiz çocukların davasına kendilerini adayarak Tatiana’nın anısını, ruhunu yaşatmaya karar verirler.
Nilüfer Sultan gerçek bir insanlık savaşına atılarak, eski Osmanlı İmparatorluğu’na dahil ülkelerdeki hasta ve yardıma muhtaç çocuklar için bir dernek kurar, yardım parası toplamak için davetler düzenler, çocuk hastanelerini dolaşır ve acı çeken çocukların sultanı olur. Rahibe Teresa’nın, Ürdün Kraliçesi Rania’nın ve Profesör Barnard’ın da layık görüldüğü International Life Award’la ödüllendirilir çabaları. Karşısına çıkan birçok engele rağmen, savaş mağduru olan İsrailli ve Filistinli çocukların bir anda yaşayabileceği bir yurt kurma projesi de gündemindedir Nilüfer Sultan’ın.
Benim Küçük Prensesim İstanbul Boğazı kıyılarından Gürcistan ve Ortadoğu’ya kadar uzanan bir mücadelenin öyküsü.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963