scorecardresearch.com A Memento for Istanbul ve Tüm Tarihi Roman - Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
A Memento for Istanbul

A Memento for Istanbul

Yazar : Ahmet Ümit

Sayfa Sayısı : 590

Yayınevi : EVEREST YAYINLARI

Tür : Tarihi Roman - Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çok Satan İstanbul Hatırası’nın İngilizcesi

A thrilling tale which moves back and forth through time, from the early days of Byzantium to the thriving metropolis of Istanbul... A corpse is discovered at the base of the statue of Atatiirk in old Istanbul, an antique coin left in its hand... But it''s not to be the last corpse and the bodies soon begin to pile up... And so the hunt for the killers begins... Seven murders, seven sovereigns, seven coins and seven ancient monuments, with one thread binding them all: the history of one of the world''s most mysterious and most dazzling cities.
"The sea was shrouded in a mist, our boat hidden from view. Istanbul was lost in the mist. Only the minarets of Sultanahmet Mosque, the dome of the Hagia Sophia and the turrets ofTopkapi Palace were visible above the haze. The city seemed unblemished and pure, unharmed and untouched, the white mist veiling anything and everything which could blight the view. It was like a vision from an ancient myth emerging for a fleeting moment before the light of the day... A newly founded city, a new start, shimmering in the grey light of dawn... Young, vibrant and full of hope...
We were looking at the city from the sea. At King Byzas'' legendary country, at Constantine''s imperial capital, at the stone necklace of the walls built by Theodosius II, at Justinian''s peerless Hagia Sophia, at Topkapi Palace, from which Mehmed the Conqueror ruled over half the known world, at the Lawmakers stunning Siileymaniye Mosque... From out at sea we gazed upon those kings, those extraordinary generals and captains, at the nobility and the citizens of repute and bearing, at the slaves and the Sufis and the saints... At the women: Pulheira, Theodora andRoxelana... From our vantage point out at sea we looked back upon heroics, cowardice, creativity and destruction, at intelligence, foolhardiness, compassion and cruelty... From out at sea we gazed upon the whole of man''s madness and mystery, at the entirety of his daring and his exploits."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Adam’ın Dirilişi'

  Yazar : Yoram Kaniuk

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Adam’ın Dirilişi - Yoram Kaniuk “Adam’ın Dirilişi” ile Soykırım’a bir sirk palyaçosunun gözünden bakın!  2011...
  Devamı...
 • 'Boş Topraklarda Ölü Ateşler'

  Yazar : Aydemir Çimen

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Boş Topraklarda Ölü Ateşler - Aydemir Çimen BOŞ TOPRAKLARDA ÖLÜ ATEŞLER Bolşevik İlyas, sol tarafa doğru hızlı...
  Devamı...
 • 'Tanrının Kırbacı - Atilla'

  Yazar : WILLIAM DIETRICH

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Tanrının Kırbacı - Atilla - WILLIAM DIETRICH Her şey gayri meşru bir olayla başlar. Batı Roma İmparatoru III. Valentinian’ın...
  Devamı...
 • 'Kanlı Mintan'

  Yazar : Hakan Kağan

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Kanlı Mintan - Hakan Kağan “Bizim yapamadığımızı siz yapın Efendim,” dedi.  Arkasını dönüp, hiçbir şey söylemeden...
  Devamı...
 • 'Zahit'

  Yazar : Hasan Özkılıç

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Zahit - Hasan Özkılıç Usta bir öykücüden ödüllü bir ilk roman, Zahit: Hasan Özkılıç, ülkenin doğusundaki zalim...
  Devamı...
 • 'Çerkes Enişte'

  Yazar : Mehmet Bican

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Çerkes Enişte - Mehmet Bican Bu Roman; Yaşanan Göçlerin Acılarını, Terk Edilen Toprakların Yangınını, Vatan Hasretini...
  Devamı...
 • 'Vikingler'

  Yazar : Robert Leighton

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Vikingler - Robert Leighton Sigurd Erikson, yaz mevsiminin başında kralın vergilerini toplamak için kuzey Estonya’ya...
  Devamı...
 • 'Sürgün İnek'

  Yazar : Serkan Öztürk

  Tür : Tarihi Roman - Öykü


  Sürgün İnek - Serkan Öztürk Yıl 1997... Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, Şevket ve Cemile kendi...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963