scorecardresearch.com Tevrat'taki Ütopya Ve Oidipus'un İki Cümrü ve Tüm Tarihi Olaylar Üzerine Araştırmalar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tevrat'taki Ütopya Ve Oidipus'un İki Cümrü

Tevrat'taki Ütopya Ve Oidipus'un İki Cümrü

Yazar : Kaan Polatlar

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : CREA YAYINCILIK

Tür : Tarihi Olaylar Üzerine Araştırmalar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İsrail Hükümeti ülke politikalarını Tevrat''ın vaatlerine göre mi belirliyor? İsrail''in amacı ne?
Büyük biraderi Amerika''nın desteğiyle Ortadoğu''yu yeniden biçimlendirmeye çalışan İsrail, küresel bir planın tetikçiliğini mi yapıyor? Musa''nın torunlarının beklentisi nedir ki, ülke politikalarını acımasız bir yok ediş üzerine inşa ediyorlar?
Son yıllarda gündemi fazlasıyla meşgul eden sorular bunlar.
Asıl önemli soruysa fazlaca dikkatten kaçıyor: İsrail''in saldırgan politikasının altında, kutsal kitabının izinden gitmesinin etkisi olabilir mi?
Tevrat''taki Ütopya, Museviliğin kutsal kitabındaki gizleri bir bir çözerek, bu ve benzeri soruların kaynağına iniyor. Adem ile Havva''nın cennetten kovulmasından tutun da, Yılan Simgeselliğinin Mitsel Kökenine, Tabu ile Totem ilişkisine, Tanrı Tasavvuruna, Tanrı-Kralla Mücadeleye, Tevrat''taki Dişil İlkeye ve hatta Mu Kıtası ile Türk Tarih Tezi''ne dek pek çok ilginç konuyu barındıran bir kaynak bu.
Sadece yanıt arayanlara değil, yeni sorular türetmeye cesareti olanlara da öneriyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963