scorecardresearch.com Yüz Elli Yılın Tanığı Notre Dame De Sion (Ciltli) ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yüz Elli Yılın Tanığı Notre Dame De Sion (Ciltli)

Yüz Elli Yılın Tanığı Notre Dame De Sion (Ciltli)

Yazar : Saadet Özen

Sayfa Sayısı : 295

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Tarih

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Pek çok eski öğrencisi için Notre Dame de Sion, sadece okul hayatına sahne olmuş bir mekan değildir. Pangaltı''daki bina, genellikle ufak tefek yaramazlıklardan, coğrafya ya da edebiyat derslerinden, bildik gençlik heyecanlarından çok daha fazlasını barındırmış bir yer olarak hatırlanır. Notre Dame de Sion''da okumak, uzunca bir süre için dışarıdakinden farklı, kendi kuralları, işleyişi olan, ayrı bir hayat yaşamış olmak demektir. Orada öncelikle, öteki''yle nasıl yaşanacağı öğrenilir. Öğrencilere ortak değerlerin farklı insanları bir arada tutabileceği gösterilir, insan olmak için özellikle yalnızken dürüst ve gerçekçi olanın şart olduğu beletilir. Notre Dame de Sion, 2006''da 150 yaşına giriyor. Ülkeyi ve dünyayı sarsan nice çalkantıların, olayların yaşandığı bu dönemde okul, Türkiye''ye hayatın her alanında çalışan açık fikirli, bilgili, çağdaş düşünen kadınlar yetiştirdikten sonra, 1996''da erkek öğrencilere de kucak açtı. 150. yılın onuruna, Notre Dame de Sion''un arşivleri, uzun geçmişi, tanıklık ettiği olaylar gün ışığına çıkıyor. Dana nice 150 yıllara Notre Dame de Sion.... (Arka Kapak)

22.0x27.0

Ciltli

Kuşe

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963